Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor és kivel illik úgy...

Mikor és kivel illik úgy kezet fogni, hogy a balkezünkkel megfogjuk a partner kezét?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Olyan sérült ember esetében, akinek csak a bal keze van meg.
2014. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, valószínűleg az én hibámból félreérthetted a kérdést. Vannak olyan szituk, amikor kezet fognak emberek jobb kézzel majd a bal kezüket ráhelyezik a két "kézfogó" kézre. Így értettem. Ez valamivel bensőségesebb vagy csak a politikusok csinálják így?
2014. ápr. 28. 18:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a dominancia kimutatásának jele. Akkor is használják, ha valaki lefelé néző tenyérrel nyújt kezet, ezért a másik az egyenrangúság kihangsúlyozása végett "rásegít" a bal kezével függőleges pozícióba helyezni a kezet fogó tenyereket.
2014. ápr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem értette félre, csak gondolta, ellő egy poént.

Politikusok igen, alkalmazzák, mert olyan szeretet-sugárzó hatása van. Jó marketing!

Amúgy a lényege - szerintem- valóban a szeretet.

- régen látott (hiányzott) ember esetében

- hálát kifejezni vele (komolyabb esetekben persze. Nem a péknek, mert szép kenyeret adott)

- Hosszú időre búcsúzó szerettünknek jelezve, hogy hiányozni fog.


Ráfogni bal kézzel is nagyon szép gesztus, véleményem szerint, de nagyon fontos, hogy csak akkor alkalmazzuk, amikor valóban sokat jelentő dolgot szeretnénk kifejezni vele.

2014. ápr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Egyik legjobb barátomtól így búcsúztam el, akit szeretek, nagyra becsülök.. én is így éreztem :) :)

2014. ápr. 28. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Felületes/alkalmi ismeretség esetén egyértelműen dominancia, ilyenkor a "helyes válasz" megfogni a partner könyökét (nagyobb dominancia)

Ha a kapcsolat belsőséges a gesztus jelenthet ragaszkodást, összetartozást, de il,enkor kölcsönös...

2014. ápr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem volt kölcsönös ez a gesztus. Mindenesetre én a szeretetemet szerettem volna kifejezni, remélem észrevette
2014. ápr. 28. 21:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor és kivel illik ? Senkivel. Ez nem a kézfogás része, hanem egy extra barátságos cselekedet. Ugyanúgy pl. meg is ölelhetted volna.
2014. máj. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!