Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Hoooozz ráá" vagy "HOOOZZ...

"Hoooozz ráá" vagy "HOOOZZ REÁÁ" VÍG ESZTENDŐT? Ti hogyan éneklitek szívesebben a Himnuszt?

Figyelt kérdés

A régi szép időkben még mindenki úgy énekelte, és a suliban is úgy tanultuk ének órán, hogy művében egy >>láá-szó-fáá<< zenei hajlítás miatt került oda azt a bizonyos "e"-betű a "rá" szócskába, "Kölcsey Ferenc: Himnusz" c. ódájának Erkel Ferenc által megzenésített változatában, annak első versszakában. (Így énekelte a nép. Hiába...muzikális nemzet vagyunk...)


"Baaalsoors aakiit réégeen téééép,

Hooozz REÁÁ vííg eeszteendőőőőt!"


Aztán a 2000. év. környékén úgy emlékszem, jött egy rendelet, aminek kapcsán visszaállt minden "eredeti állapotába:


"Hoooozz ráá vííg eeszteendőőőőt!"


KÉRDÉS: Kinek hogyan tetszik jobban a Himnusz énekelt szövege?

Ki hogyan énekli szívesebben: "rá"-val, vagy "reá"-val?


2009. dec. 25. 05:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
"rá"-val
2009. dec. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az eredeti szöveggel: hozz rá...
2009. dec. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Rendelet ide, vagy rendelet oda én "reá"-val éneklem.
2009. dec. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én is re-ával tudom.


20/N

2009. dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is rá-van éneklem szívesebben, de ha sokan énekeljük, akkor úgy éneklem, ahogy a többség.
2009. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Minen kórussal máshogy énekeltem. Ahogy éppen a kórusvezető megkívánta. Pl. a Rádió Gyermekkórusával "reá" volt. De más kisebb kórussal "rá"- val énekeltük.
2009. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
itt nem az a lényeg, hogy kinek hogyan tetszik, hanem az, hogy Kölcsey Ferenc azt írta, "hozz rá" és nem azt, hogy "hozz reá"...és kik vagyunk mi, hogy átírjuk az ő művét, mégha egyetlen betűvel is?
2009. dec. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ó, nem csak mi írjuk át, az idős énektanárom is reá-zott, pedig egy nagyon komoly, vallásos, felnőtt nő.
2009. dec. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
reá
2009. dec. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a kik vagyunk mit én minden egyes emberre értettem, tökmindegy, idős, fiatal, vallásos vagy ateista...akkor sincs joga senkinek megváltoztatni egy nagy költő művét, pusztán azért, mert így jobban esik mondani...
2009. dec. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!