Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Használhatom a második nevem?

Használhatom a második nevem?

Figyelt kérdés

A keresztnevem Ágnes és a második nevem Kata (nem Katalin, hanem Kata).

A második nevem tetszik,de a keresztnevem egy kicsitsem, mert szerinten nem illik hozzám. Megmondhatom az ismerőseimnek,hogy Katának szólítsanak? Ha új emberekkel ismerkedek meg akkor mondhatom,hogy Kata vagyok? Ciki,ha kiderül,hogy Ágnesnek hívnak és a Kata csak a második nevem?

L/14


2009. dec. 27. 20:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt használod amelyiket akarod.Nekem is volt olyan ismerősöm akiről évek mulva derült ki hogy nem is az az első neve.De volt olyan munkatársam,aki mindenkinek azt mondta hogy csakis a bece nevén szólítsa,mert ovis kora óta csak úgy hívják.
2009. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
93%
hát a személyiden meg ezeken rajta van a Kata is meg az Ágnes is?
2009. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam arra,hogy használhatom, csak eddig valahogy nem mertem. XD

Igen, rajta van a személyimen is és a névsorba is úgy vagyok beírva. :P

2009. dec. 27. 20:46
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne használhatnád?

Ez a neved.

Az részlet kérdés hogy csak a második neved.

Egyeseket meg olyan becenéven szólítanak, amihez a nevüknek semmi köze.

Egyis ismerősömet pl. mindenki Katonának szólította. Nem részletezem miért és a valódi nevét sem szeretném elárulni, de semmi köze hozzá.

Annak hívatod magad, aminek akarod. Ha Pucimacinak akarod magadat hivatni, bemutatkozhatsz úgy is. Bár akkor előnyösebb elmondanod a valódi neved is és aztán hozzátenni, hogy de szólítsatok ennek és ennek.

Csak rajtad áll.

Max. hivatalos helyen akkor is használd az eredeti és teljes neved!

2009. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem olyan néven ismer mindenki, ami nincs is rajta a szemlyimen. Azt használod, ami tetszik, ilyen egyszerű :)
2009. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

És mi az a név?

Valami becenév?

Vagy csak egyszerűen ez a név tetszik (a sajátod meg nem)?

2009. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Van egy olyan ismerősöm akinek Mónika a neve, de Tominak szólítjuk :D Ez komoly... és amikor rákérdeztem,hogy miért ez a beceneve akkor csak annyit mondott,hogy ennek a névnek története van.
2009. dec. 27. 21:03
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az osztályomban volt egy Bernadett meg egy Bernadett Aliz.

A 2. lány éppen ezért az Alizt használta. (Oviba és ált.isk. is együtt jártak)

2009. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És mi az a név?

Valami becenév?

Vagy csak egyszerűen ez a név tetszik (a sajátod meg nem)?


Anya keresztneve. A szüleim nem akartak nekem két keresztnevet adni, mert azt hosszú leírni, meg nemtom mégmi bajuk volt vele, de nekem nem tetszik a sajátom, úgyhogy anyáét használom, mert az jobb :D Kiskorom óta mindenki úgy ismer.

2009. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

mond meg mind a két nevedet, de emeld ki, hogy te jobban szereted a katát. ennyi

21/L

2009. dec. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!