Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Használhatom a második nevem?

Használhatom a második nevem?

Figyelt kérdés

A keresztnevem Ágnes és a második nevem Kata (nem Katalin, hanem Kata).

A második nevem tetszik,de a keresztnevem egy kicsitsem, mert szerinten nem illik hozzám. Megmondhatom az ismerőseimnek,hogy Katának szólítsanak? Ha új emberekkel ismerkedek meg akkor mondhatom,hogy Kata vagyok? Ciki,ha kiderül,hogy Ágnesnek hívnak és a Kata csak a második nevem?

L/14


2009. dec. 27. 20:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előzővel.

Amúgy a barátnőd azt nem fejtette ki, hogy mi az a történet?

2009. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos helyen, igazolványnál, banki dolgoknál, stb. értelemszerűen az egészet használd, de egyébként semmi akadálya, hogy Katának hívasd magad. Nyugodtan, így legalább az illető nem kavarodik bele, ha később megtudja az egész neved. :)


És nem ciki. Nálunk az osztályban is van több emberke, akiknek két keresztneve van, az egyik az elsőt, a másik a másodikat használja, stb. :)

2009. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A második keresztnév és az első egymással egyenértékű,tehát mindkettő ugyan annyira a neved,az ismerőseidnek nyugodtan megmondhatod,hogy mostantól Kata vagy,biztos furcsállni fogják,dehát majd meg szokják;) Az új ismerősökkel nem lesz probléma!Bárcsak nekem is 2 nevem lenne:'(
2009. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy használhatod. Hivatalos iratoknál tüntesd fel mindkettőt, de bárkinek bemutatkozhatsz Kataként is.

Volt egy o.társam ő év közben kezdte el használni a második nevét a végére már mindenki úgy szólította, nincs ebben semmi ciki. Mondd meg, hogy azért Kata mert az Ágnest nem szereted.

2009. dec. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hogy mást ne mondjak, "magasabb körökben" is van aki ezt teszi. Itt van például "szeretett" miniszterelnökünk is. Tudtad, hogy a teljes neve Bajnai György Gordon?
2009. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
én is a második nevemet használom. Pont mostanában szeretném eltöröltetni az elsöt, mivel hivatalos helyen figyelembe sem veszik, hogy én a másodikat használom. És mivel az elsöt gyülölöm, idegbeteg leszek ha valaki kiejti a száján( kiskoromtól kezdve így volt, már akkor hajtogattam, hogy "nem vagyok az" és nem is voltam hajlandó figyelni arra), akármilyen ügyröl van szó, okosabb ha ott sincs, így azon a néven kötelesek szólítani ami rajta marad. Szóval ha nagyon nem szereted az elsöt, változtasd meg, hogy csak a 2. maradjon:)
2010. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!