Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy illik felvenni a telefonb...

Hogy illik felvenni a telefonba? Mit szokás ilyenkor mondani a nevemen kívül?

Figyelt kérdés
2014. máj. 22. 14:58
1 2
 1/19 Márciuska ***** válasza:
86%
Mindenképp mutatkozz be, ez a legfontosabb. Külföldön általában simán bemondják a nevüket, minden más nélkül, de ha ez neked furcsa, akkor mondd azt, hogy "Halló, X. Y" vagy "Tessék, X. Y." vagy "Halló, itt X. Y.". Mindegyik tökéletesen megfelel. Sokan csinálják úgy, hogy "Tessék, Kovács lakás" ami nem rossz, de az a baj vele, hogy a hívó így nem tudja, hogy Kovács apukával, Kovács anyukával, a nagymamival, vagy az egyik gyerekkel beszél, mert nem biztos, hogy ebből a pár szóból felismeri az illető hangját.Ezért tartom jobbnak a bemutatkozást.
2014. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Tessék, XY vagyok. - én így szoktam.
2014. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Shai-Hulud ***** válasza:
98%

Szerintem a hívónak kell bemutatkoznia, mert ő tudja, hogy én ki vagyok (ő hívott engem), viszont én nem tudom, hogy ki ő.

Igen, tudom, ha véletlenül félrekapcsolt, meg ha híváskijelzőm van, stb. akkor ez nem igaz. De az általános eset, hogy ha létre jön egy telefonkapcsolat, akkor a hívó tudja, hogy kit hívott, a hívott fél viszont nem tudja, hogy ki a hívó.

Tehát szerintem a hívónak kell először bemutatkoznia.

2014. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Márciuska ***** válasza:
87%
Ez igaz, viszont a hívó hiába tudja, hogy kit hívott, egyrészt félrekapcsolhat a telefon, másrészt meg lehet, hogy egy családtag veszi fel. Ha én hívok valakit, természetesen bemutatkozok, de nem szeretem, ha úgy veszik fel, hogy "Halló". Ebből az egy szóból nem ismerem fel a hangot, és ha mégsem az vette fel, akit hívtam, akkor aztán jön a "Jani, te vagy az?" meg a "Bocsánat, én a Rózsival akartam beszélni, nem tudtam, hogy az anyukája tetszik lenni." Persze, mobiltelefon esetén elvileg az veszi fel, akit hívtam, de itt is előfordulhat félrekapcsolás. Volt ismerősöm, aki tíz percet beszélt mobilon valkivel, mire kiderült, hogy nem is az, akit ő hívott, mert félrement a hívás.
2014. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Moshi moshi!
2014. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

@Márciuska


Na látod, erre való az, ha a hívó azzal kezdi a mondókáját, hogy "Márciuska vagyok, és Májuskával szeretnék beszélni."

Ennyire egyszerű a dolog, egyáltalán nem megerőltető, és mindenféle félreértést teljesen kiküszöböl.

Sőt, hidd el nekem, hogy ez még mobiltelefon esetén is működik!

Viszont halálom, mikor felveszem, és a hívó(!!!) azzal kezdi: "Halló, kivel beszélek?"

Én ilyenkor szoktam azonnal visszakérdezni: "Miért, kit hívott?"

2014. máj. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Most nézem csak, hogy milyen értelmesen sikerült megfogalmaznom a kérdést :) Mindenesetre köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 22. 22:41
 8/19 anonim válasza:
100%
Én nem mutatkozom be, aki hív tudja kit keres, ha bemutatkozik akkor általában mondja kit keres, vagy milyen ügyben és akkor felfedem kilétemet :) De egyébként csak "Hallozok"
2014. máj. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Márciuska ***** válasza:
66%

6:

Hű, ez a "Halló, ki beszél?" hívóként tényleg nagyon gáz! Ilyet nem csinálok. Ha a hívott fél nem mondja meg a nevét, akkor tényleg azt mondom, hogy "Márciuska vagyok és Májuskával szeretnék beszélni." Tiszta sor. De azért jól esik, ha a hívott fél rögtön bemutatkozik, ahogy felveszi. :)

2014. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy udvarias, ha a hívott és a hívó fél is bemutatozik.

Ha a magánéletben máshogy csinálod, a te dolgod (legfeljebb azt gondolják, hogy b..kó vagy), de azért munkakapcsolatban ezt mindig tartsd be, saját érdekedben.

2014. máj. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!