Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A japán férfiak tényleg egész...

Ágoston Noémi kérdése:

A japán férfiak tényleg egész nap dolgoznak?

Figyelt kérdés
Mert hallottam egy olyanról, hogy egy ferences szerzetes körbejárta a világot, és azt mondta, hogy Japánban a legrosszabbak az apa-fiú kapcsolatok, mert az apák soha nincsenek otthon, mindenük a karrier. Én sorozatok alapján (oké, hogy abból nem lehet a teljes valóságot látni) nem ezt tapasztaltam, de javítsatok ki, ha tévedek. Mondjuk azt tudom, hogy elég sokat dolgoznak, de mellette tudnak törődni a családjukkal is, nem? előre is köszi a válaszokat ^^

2014. máj. 30. 14:42
 1/3 anonim válasza:

Igen, többnyire sokat dolgoznak, s kissé elítélendő, ha valaki korán jön haza a munkahelyéről. A gyerekek pedig sokat tanulnak (hozzánk képest). Viszont hogy rosszak lennének a szülő-gyerek kapcsolatok, az butaság.

De ezt egy utazó szerzetes biztos meg tudja ítélni. Bocsánat de ezen olyan jót nevettem :))))

2014. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
először én is elgondolkoztam, hogy azért erről szerintem nem tudhat sokat, de állítólag elég sok időt töltött ott... de én is így tudtam, köszi a választ :)
2014. máj. 30. 17:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon sokat dolgoznak. És igen, a gyerekek meg rettenetesen sokat tanulnak. Kb a hétvége marad a családra általában.


Én nem is a gyerekeket sajnálom, hanem a feleségeket.

Nem vagyok szociológus, csak azt tudom elmondani, amit én láttam.

Van egy japán barátom, egyszer meglátogattam őket 2 hétre Japánban, Fukuokában.

Az apuka kb. éjfél körül járt haza, pedig ő nem is igazán járt el inni a kollégákkal, pedig az majdhogynem kötelező lenne. Egyszerűen ciki azelőtt otthagyni a munkahelyet, mielőtt a közvetlen főnök lelép. Inkább ott ülnek, és úgy tesznek, mintha dolgoznának, de komolyan.


Az anyuka is dolgozott, de csak részmunkaidőben, így ő már 6-7 fele hazajött, és nekiállt takarítani, főzni. Minden nap kitakarította az egész lakást (!), és mosott egy adag ruhát/ágyneműt/törölközőt. Kb. 11-re végzett ő is, és akkor hajnali 2-ig együtt nézték a férjével a TV-t, de nem szóltak egymáshoz.

A srác mondta nekem, hogy kb. 5 éve alig beszélnek a szülei egymással, de ez még jobb is, mert előtte meg folyton veszekedtek. Ő sem nagyon beszélt a saját szüleivel.

Jó, lehet, hogy ez egy kirívó példa, de nekem nagyon gáz volt látni...

2014. jún. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!