Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy férfinak hogy kell egy...

Egy férfinak hogy kell egy nővel kezet fognia?

Figyelt kérdés

Bemutatkozásnál, üzleti meetingen stb.

Csak az ujjait kell megfogni lazán, vagy az egész kézfejet, mint a férfiaknál? Meg kell szórítani? Mennyire?

Mindenki mást mond, mi az igazság?


2010. jan. 4. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

rendesen megfogni, nem férfiasan megszorítani, hanem tényleg csak megfogni.


vannak viszont férfias jellemű nők, ők valszeg megszorítják neked. (mármint a kezed:) )

2010. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a nő nyujt kezet egy férinek.Akkor viszont ugyanúgy kell vele kezet fogni,mint egy féfivel.Nem megszorítani,csak megfogni.Régen azért fogták meg a nőknek csak az ujjait,az egész keze helyett,mert kézfogáskor illett kezet is csókolni neki,és ez csak így volt lehetséges.Nem tudom,hogy ma van-e még olyan helyzet,ahol illik vagy szokásos a kézcsók.
2010. jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se nyújts te kezet, ha Ő nem teszi!
2010. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

fogd meg normálisan, de ne ujjropogtatósan! :D

gyakorolj a barátnődön vagy egy családtagon.

pláne, ha pici, vékony ujjai vannak, csak finoman.

2010. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Ne legyen döglött hal, most ennyire emlékszem, mert árulkodik a jellemdről. Tehát facsard ki belőle az utolsó vércseppet is, ha jó benyomást akarsz kelteni.:) (Hülyeség!)
2010. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a fogadó fél nyújtja először a kezét, szóval ha te mész, akkor neki kell kezet nyújtania, legyen a kézfogásod határozott, de azért ne törd el az ujjait. :-D

Én utálom, ha valaki csak ímmel-ámmal fog kezet, az olyan, mint ha nem merne rendesen kezet fogni, bizonytalan, egy üzletben határozottnak kell lenni.

2010. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen kezet fogsz vele, nem csak az ujjait. Kicsit meg is lehet szorítani, persze nem nagyon, de azért a határozott kézfogás fontos. Én legalább is nőként így látom.

off

Kezet csókolni ma már ódivatú, de nem illetlenség. Idősebb uraktól nem is nagyon meglepő, sőt, ha nem tolakodó, akkor kedves gesztus. De akinek ez idegen a jellemétől, az ne csinálja, mert nevetséges lehet. Kezet csókolni csak nagy tisztelettel lehet, nem szoknyapecér módjára. És természetensen a kezet nem illik megcuppantani :)

on

2010. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

lényeg, hogy gyakorold előtte tesztalanyokon. :) lehet, hogy amit te határozottnak érzel, az egy nőnek kellemetlen.


én dolgoztam egy időben olyan helyen, ahol elég sűrűn kellett kezet fognom, és egyik-másik pasi nagyon összepréselte a kezem, az ilyesmi bunkóság is, nemcsak figyelmetlenség.

2010. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy manapság a kézcsóknál nem szabad, hogy a férfi szája hozzáérjen a nő kezéhez. tehát csak jelképes, kifejezi a gesztust, csak pár centire emeli közel a szájához a férfi a nő kezét.

de egy üzleti tárgyalásra nem való a kézcsók.

2010. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ez változó.Hogy miért is?Hát nekem volt szerencsém hőlgyel kezet fogni hát mitne mondjak majdnem leszakitotta az egész karom.Na de vártam a leg kőzelebbi kézfogást vele ami megis tőrtént.Jól megszoritottam a kezét.Erre azt felelte jó?
2010. jan. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!