Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mindenhol kb így megy egy...

Mindenhol kb így megy egy vendéglátás?

Figyelt kérdés

Ismerőséknél ebédeltem még akkor, mikor száz fok volt kint a napon, nem ez a borult idő volt. Kint ültünk a tűző napon, folyt rólunk a veríték szó szerint. Erre a vendéglátó házigazda azt mondta, hogy jön az ebéd, és mivel úgyis eszünk, innivaló egyelőre nem kell, majd esetleg ebéd után. Elkerekedett a szemem, mert én egy sima ebédet is legalább fél liter teával vagy gyümölcslével eszem végig (és nem telít el, mint a közhiedelem tartja, végigeszem az ebédet), de itt legalább 35 fok volt, és egy pohár vizet se kaptunk. Nem is kínált senkit, elkönyvelte, hogy evés és ivás külön dolgok. Kajából viszont tényleg a legjobbak, szuper kaják, minőségi húsok, sajtok, leves, stb, de egy pohár víz se. Kérni nagyon ciki, így nem kértem -amíg bírtam. Tudtam, hogy baj lesz, mert ismerem magam, nekem már ebéd előtt is innom kellett volna, nemhogy ennyi kajára, így szégyen-nem szégyen, jelentkeztem némi innivalóért. Hát nem mondom, hogy szívesen, de kaptam, láttam rajtuk a csodálkozást, ahogy HÁRMUNKRA 1 liter gyümölcslevet kaptunk, majdnem csak azt nem mondták, hogy osszuk be, mert ez lesz ebéd utánra is. Na annak nekiestünk, nekem jutott két pohár, gyakorlatilag mindenki szomjas volt, csak nem vallotta be. Egyikünknek se volt elég, de többet nyilván nem kértünk, én elvonultam a csapból vizet inni később, amikor nem látták.

Én most ezt nem értem, ennyire ciki inni, vagy mi? Tudom, hogy gáz volt kérni, de nem gáz az is, hogy kérni kell? A sima vízzel is megelégedtünk volna, itt tuti, hogy valami elvekről lehetett szó (evés közben nem iszunk), de könyörgöm, harmincas társaság, el tudjuk már dönteni szerintem, hogy iszunk-e vagy sem.


2014. júl. 24. 12:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Aruld mar el, miert gaz kerni?

Vagy bemesz, es hozol egy nagy pohar vizet magadnak.

2014. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Még nem is hallottam ilyenről.
2014. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Náluk lehet, hogy nem szokás. Nálunk alapból kerül egy pohár viz ebéd/vacsora melle. Kizárólag viz, nálunk mas nem szokás étkezésekhez. Aki szomjas, siman felállhat es hozhat magának, ha nem eleg, de melegben szoktunk kancso bán is tenni plusszban az asztalra.
2014. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
100%
ilyen helyen nem voltam, de ha ismerős akkor lehet kérni, egy pohár vízet
2014. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Azért éreztem cikinek, mert nem vendéglő, hogy rendeljek, ha kínálnak, elfogadom, de ha nem kínálnak, nem illik kérni. Így neveltek. Nálunk utoljára a gyerekek kértek bármit is, ha családon belül mentünk egymáshoz, a felnőttek egymást kínálták. Jó, mondjuk ott mindenki ismerte is a másikat, tudták rólam, hogy én sokat iszom, így kínáltak is, kérni nem kellett.

Ezek az ismerősök azért nem olyan közeli ismerősök, hogy bármit kérjek, örültem, hogy ott lehettem, és épülget a kapcsolat. Ha közeliek lettek volna, barátaimat írtam volna.

Harmadrészt pedig azért is ciki, mert egyértelműen látszott, hogy nem szívesen adnak inni, az elején el is hangzott, a végén pedig ki is derült (1 liter hármunkra nagy fintorok közepette). Azért az is más, ha valaki csak simán elfelejti kínálni, de ha kérnek tőle, nagy szabadkozások közepette már hozza is szívesen (ilyenben is volt már részem), meg az is más, ha úgy adnak, mint akinek a fogát húznák.

2014. júl. 24. 12:52
 6/26 Kései Sirató ***** válasza:
86%

Miért nem kérdezted meg, hogy ilyen melegben ti mennyi folyadékot isztok??


Miért nem mondtad, hogy veszettül szomjas vagy, kérsz vizet.


Ennyire egyszerű. Miért lenne ciki??

2014. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Én bementem volna, és hoztam magamnak volna pohárban vizet.
2014. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem az egészet. Miért nem kértél vizet?
2014. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
VIZET kérni nem ciki, ÜDÍTÖT igen. De ha valaki szomjas, annak a víz böven megfelel.
2014. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ott van, írtam: kértem inni, akkor kaptuk az 1 liter gyümölcslevet.
2014. júl. 24. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!