Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A japánok nem tartják az...

A japánok nem tartják az állatokat tiszteletben?

Figyelt kérdés
Mármint ha már a kutyától a lóhúsig mindent megesznek...:(

2014. júl. 29. 04:59
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Te valamit nagyon keversz.


Kutyahúst a Vietnamban esznek, lovat a nálunk(lókolbász).


És igaz új divatként, de régi szokáskén az északiak bálnahúst.


Amúgy meg japánok tiszteletben tartják az állatokat. - Sitóizmus, általánosan követett elvrendszerre miatt ez várható is.

2014. júl. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És igaz japánok új divatként, de régi szokáskén az északiak bálnahúst.* - de ez manager hülyeség.
2014. júl. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Az, hogy ki milyen állatot eszik meg, a kultúrától és nem a tisztelettől függ. Az állatok tiszteletben tartása a tartási körülményeit, a leölésük módját stb. jelenti, szerintem.
2014. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsinak kell igazat adnom.


Lóhúst Magyarországon is fogyasztunk, kutyát pedig Japánban sem.

A bálnahúst is inkább csak az idősebbek eszik - de ők is ritkán.


Viszont a japán barátnőm sokkot kapott, amikor elmondtam, hogy ettem már nyulat. Kulturális különbségek - ahogy már írták fentebb.

2014. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Dél Amerikában tengerimalacot esznek.

Egy indiai pedig attól kapna sokkot, hogy Te megeszed a marhát, hisz neki az a szent állata.

De láttam már kiscsajt sokkot kapni a piacon, amikor megtudta, hogy a lókolbász lóhúsból van. Talán azt hitte, hogy az csak egy név, minthogy a csabai kolbász se Csabahúsból van :D

Szóval ami itt fura az máshol nem az, konkrétan és Japánban se kutyával, se lóval nem találkoztam.

2014. júl. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nagyon el vagy tájolva. kínában esznek kutyát. és ahogy már mondták fentebb lovat meg itt ettek (egyesek még mindíg)
2014. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
amúgy hogy bizonyítsam a kínaiakról írtakat egy fogorvos akit ismer az egyik családtagom kezelt egy olyan embert akinek kínai kajáldában vmi beszorult a fogába. na mi vol az? egy kutyachip.
2014. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kínai éteremben a marhahús sokszor lóként élt. :S
2014. júl. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
90%
A 7-es történetéről már én is hallottam.
2014. júl. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
。。。。Japan ember imadni allatok、termeszet。Ez Shinto szemleletお。
2015. dec. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!