Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az állatbarátok miért sütik...

Az állatbarátok miért sütik rá mindenkire azt, hogy kőszívű, aki nem szereti az állatokat?

Figyelt kérdés
Ez csak saját tapasztalat. Folyton kőszívű, érzéketlennek vagyok beállítva, mert egyre jobban gyűlölöm az állatokat. Persze csak ha bent vannak a házban. Csak rossz tapasztalatom van. Behugyozás, beszarás, szőr, rongálás, visítás. Egyszerűen nekem ez nem jön be. Nem istállóban akarok élni, hanem egy tiszta házban.

2012. aug. 29. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
14%

Ha együttérző választ vársz, akkor azért, mert nem képesek felfogni, hogy az állatbarátság nem egyenlő azzal, hogy a lakásban ember módjára tartsuk őket. Hogy feljöjjenek az ágyra, takarítani utánuk, sétálni vinni,fürdetni stb.. Néhányuk elvakult tuskó,akik valamilyen hiányukat (emberi kapcsolatokban lévő) próbálják meg kompenzálni az állatimádatukkal, ami persze az állat szempontjából nem mindig rossz, amennyiben még állatnak tekintik, de áteshet a ló tulsó oldalára is (ruhát vesznek neki).


Ha valódi választ akarsz,akkor erre azt tudom mondani, hogy embernek fajspecifikus tulajdonsága, hogy szinte mindig,minden helyzetben közösségeket alakít ki. Régen az emberré válás küszöbén maximum egy-két valódi közösséghez tartoztak az emberek, mára nincs vagy nagyon ritka a valódi közösség, egy ember sok laza közösséghez tartozik (párt,munkahely,focicsapat,zenei irányzat). Ugyanilyen emberek által kreált közösség az "állatbarátok" klubja. Na most az is természetes,ösztönös viselkedés, hogy az ember a saját közösségét védelmezi és más közösség (főleg ellentétes nézeteket vallók ellen) agresszívan fellép,lenézi őket (gondolj csak a vallásra,a pártokra,az Újpet-Fradi drukkerekre). Ez fajspecifikus tulajdonság, genetikailag az emberben van és csak a kultúra, a nevelés tudja enyhíteni vagy felnagyítani ezt a tulajdonságot. Szóval amikor ők azt mondják, hogy kőszívű vagy,ennek ugyanaz a mechanizmusa mint amikor a vallásosok támadják az ateistákat, az újpestiek a fradistákat stb.

2012. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%
Már ne is haragudj, de a rossz tapasztalatokat, behugyozást, beszarást - hogy a szavaiddal éljek - csak magadnak köszönheted. Normális, odafigyelő gazdinál hamar szobatiszta és engedelmes lesz egy állat.
2012. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Én veled értek egyet.Habár én szeretem az állatokat,én sem nem lakásba.Barátnőméknél minden csupa macskaszőr,egyszerűen undorító.Bemegyek a mellékhelyiségbe,ott a telesz*rt macskaalom.Nekem nem tűnik valami higiénikusnak,pláne mikor női dolgaim vannak...

Másikéknál nem lehet enni,mert a kutya ott liheg a konyhába az arcomba,beugrik az ölembe,mert nem bír magával a kajaszagtól.Plusz a kutya büdös.A gazdi nem érzi,de az.(Ez olyan mint hogy a dohányos se érzi hogy bűzlik).A gazdi meg csak mosolyog rajta.

Szóval az állatkák tényleg nagyon cukik,meg minden,de a kertben.

2012. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!