Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért sajnálják az emberek a...

Miért sajnálják az emberek a "csúnyáktól" a boldogságot?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallottam már a környezetemben például ilyeneket, hogy:

"Ilyen helyes pasi, és nézd már milyen csúnya a barátnője. Miért jár ilyen csúnya lánnyal?"

"Miért van az, hogy az a randa lány menő az osztályban engem meg le sem szarnak pedig teljesen átlagos vagyok?"

"Miért nincs csak nekem barátom, amikor még a csúnyáknak is van?"

"Figyelj, ne járj a fellegekben, nem vagy valami szép, ha párt akarsz találni add le te is az igényeidet."


Nagyon sokan küzdenek önbizalom hiánnyal. Van akinek tényleg bejön ez a kisugárzás dolog és ki tud bújni a barlangból és akkor jön egy sereg "szép ember" akik valamiért vissza akarják lökdösni, de nem értem ez mire jó.


2014. júl. 29. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű az oka.Így kompenzálják azt, hogy hátrányban vannak másokhoz képest.

Például ez:"Miért nincs csak nekem barátom, amikor még a csúnyáknak is van?"

Az illető hátrányban van valaki máshoz képest, mert nincs barátja.Ezért csúnyának nevezi azt, akinek van, így felépít egy olyan tévhitet, hogy más téren ő áll jobban, így kevésbé érzi rosszul magát .

Röviden: az ego miatt.

2014. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szépség relatív dolog.Én nem sokra becsülöm.Fontosabb,az egyén belső világa,személyisége.
2014. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Erre mondják, nem a külső számít. A csúnyácsak lehet, egy személyiség. Ugye, hogy nem a külső teszi az embert. Mindenkinek fell kell építenie magát. Önbizalomra szert tenni. Lehet, hogy a másik személyen ez megvan.
2014. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek pont nincs egoja, fel kellene építenie magát, nem azon síránkozva, hogy neki miért nincs ez vagy az. Ez az ego hiánya.

http://www.youtube.com/watch?v=RlZ0nnznjX0

2014. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Röviden: mert hiányzik valamijük, ami a "csúnyáknak" van. Többnyire emellett az ismereteik is erősen hiányosak. Feltehetően a kettő össze is függ. Az ilyen emberek nem képesek jól eligazodni a világ dolgaiban, és ez rendkívül zavarja őket. Különösen, ha úgy vélik, van olyan tulajdonság, amelyben ők "jobbak". De még azt sem képesek megítélni, mennyire fontos tulajdonság ez.

Egy példa: a kérdésben szereplő utolsó idézet tipikusan a buta ember ideológiája. Képtelen felfogni, hogy rengeteg olyan értékes ember van, akinek sokkal fontosabbak más tulajdonságok a szépségnél. Ami egyébként a legtöbb esetben egyfelől javítható, másfelől rendkívül tünékeny. 20 év múlva már csak a butaság és okosság közötti különbség lesz változatlanul nagy.

2014. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!