Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van valakinek postás ismerőse...

AlinaHella kérdése:

Van valakinek postás ismerőse vagy biztos tudása arról, hogy sürgős esetekben lehetséges-e egy levél feladása korábbi dátummal?

Figyelt kérdés
Kollégiumi jelentkezés miatt kéne, eddig volt biztosnak vélt lakás, de borult az egész, viszont egy köteg papírt kéne lefénymásolnom, amelyek közül kettőt csak hétfőn tudnék megszerezni, és ma van a határidő. Nem tudom, hogy ebben az esetben adjam fel inkább hiányosan ma, hogy biztos legyen legalább az átvétel vagy adjam fel hétfőn teljesen, rábízva magam a postás jóindulatára. Ha ma adom fel, akkor fel kell utaznom Pestre is, ami plusz költség, de nem ezek fog múlni.

2014. aug. 10. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

átdátumozást nem csinálnak! Az állásukba kerülne!

Azt tenném, hogy ma feladnám ami van, egy kísérőlevéllel indokolva:

1)A biztos lehetőséged elment és ezért kéred a felvételed

2) két dokumentumot csak holnap tudsz beszerezni ezért azt HOLNAP hiánypótlásként küldöd.

ÉS tedd is így: a holnapi levélen utalja a maira, és feltűnő helyen írd rá:HIÁNYPÓTLÁS.

2014. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vasárnap van posta???

At nem datumozzak, az biztos.

2014. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Pesten több posta is nyitva van ma. Anya postás ismerőse mondta, hogy lehetséges a korábbi dátummal való feladás /ő megtenné/, de nem tudtam, hogy ez mennyire 'bevett szokás', nekem is kicsit gyanús volt, hogy ez nem igazán megszokott.
2014. aug. 10. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!