Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a közép iskolában, egy...

Aramnd kérdése:

Ha a közép iskolában, egy orosz usanka sapkában megyek ki az udvarra, amin rajta van egy kis vörös csillag, azért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Dehogy is, azt hordasz amit akarsz szabad ember vagy. Náci tiszti sapkát is hordhatsz ha úgy van kedved.
2014. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az csak a Heninekenen lehet, meg a Conversen. Rajtad nem, mert te MAGYAR vagy!
2014. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha csak vörös csillag van rajta azért nem büntetnek (lekerült a tiltot listáról) de ha benne van a két szerszám akkor igen. Nekem is van egy szovjet usankam és előszeretettel hordom az utcán a sapkarózsával együtt. Az időseket zavarhatja de a felnőtt emberek imádni fogják (tapasztalat) van pár rendőr ismerősöm akik meg leszarják hogy rajtam van. Max amelyik tényleg egy beüsösödött fakabát az beléd köt. Nem veszik annyira komolyan mint a náci jegyeket.
2016. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
#3 15 Lány
2016. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3# Azt sem tudod, mit jelképez. Gondolom van Che Guevara arcképét ábrázoló pólód is. Nagyon menő a cuccod, bár vagyunk ebben az országba néhány millióan, akiknek összeugrik a gyomra egy vörös csillag láttán. Persze ne is törődj vele, hiszen úgyis kihalunk néhány tíz éven belül. Hidd el, ha a te nagypapádat hurcolták volna el szibériába, és láttad volna a nagymamádat belerokkanni a várakozásba, másképp gondolkoznál. A vörös csillag maga a megtestesült sátán jelképe. Annyi embert gyilkoltak le a vörös csillag égisze alatt, mint amit te el sem tudsz képzelni. De persze viseld csak nyugodtan. Mondjuk ennyi erővel egy kaparó kanalat is akaszthatnál a nyakadba. Gondolom tudod miről beszélek.
2016. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
57%

Kedves utolsó!


Attól még hogy egy 15 éves lány vagyok nem tudsz semmit rólam. Semmit az ég világon. Gondolhatod hogy egy agyonra szőkített kirakat baba vagyok. de nem. Sokkal többet tudok a Romanovokról mint a saját királyainkról. Nagyon is tisztában vagyok a Szovjetunió okozta borzalmakról de nem szabad szidni őket. Most is fintorgunk az oroszokra ha róluk van szó mert csak a rossz marad meg az emberekben pedig az a múlt. Amerikai filmekben mit látunk? Kelet (ált. oroszok) a rossz, Nyugat (amerikaiak) a jók és mindig ők nyernek. Most beszéljünk egy kicsit a történelemről. A németek ugyan azt csinálták a megszállott országokkal mint az oroszok. Tételezzük fel hogy fent maradt a Harmadik Birodalom és nem jöttek az oroszok 1945 dec. 23-án. Ugyanúgy egy élhetetlen rendszer lenne belőle. Ugynis az árják a bajorok és a svábok. Szlávok, cigányok zsidók, irtandók. Minden egyéb szolga nép. Szép kis kapitalista diktatúra nem? Ebből a szemszögből "felszabadítás" a szovjet megszállás. Félre ne érts! Nem védeni akarom őket de nem is utálni. Ott van a kis szerencsétlen kozák paraszt a cékla földön akit besoroznak és életében először lát képpuskát.A kiképzés után kiteszik a frontra és nem tud mit csinálni magával csak azt amit belésulykoltak. Hogy mit sulykoltak bele a szovjet katonákba? Idézem a nagypapámtól: "A hétvégénk szabad volt, nem úgy mint nekik. Az oroszoknak mindennap volt torna. Emlékszem amikor szakadó hóban és mínuszban vitték ki őket meztelenül a küzdőtérre edzeni. Aki nem bírta és összeesett azt megverték bőrszíjjal és ököllel. Úgy képezték ki őket mint a harci kutyákat. Hergelték őket, hogy öljenek, verték őket, hogy minél szívósabbak legyenek és a kiképzés annyira kemény volt hogy többen felkötötték magukat. Vaszyja mesélte hogy az egyik egy kicsit többet ivott a kelleténél és három napra egy kiszáradt kútba tették. Nem bírta. Főbe lőtte magát. Ebédre ehetetlen moslékot kaptak, a WC pedig úgy nézett ki, hogy ástak egy gödröt aki beleesett az beleesett. Úszott a szennylében és senki nem húzta ki"

Egy másik történet: Oroszok egy német faluban. Elkapták a német fiatal lányokat és egy nap átmentek rajtuk 10-en. Egy pincében tartották fogva őket. Mikor "kijózanodtak" a lányokra néztek és elsírták magukat. Eszükbe jutott a családjuk, a feleségük és gyermekük. Majd jobban átgondolva a helyzetet arra is rájöttek hogy erre nevelték őket. Rájöttek hogy csak egy marionett bábuk akiket madzagon rángatott Sztálin.

Harmadik sztori: Egy szovjet tábornok azt mondta: "Aki megöl 20 németet azonnali szabadságra küldjük." Ne csodálkozzunk hogy aki német nevű volt azt brutális módon szétszedték mert nem tudták eldönteni hogy kié legyen. 3 hét szabadság ajándék volt a háború közepén.


Rengeteget beszélgettem idősekkel. a mamáim és a papáim meg még páran ( a nagyrésze szerencsére) pozitív véleményekkel van a "felszabadításról" de ismerek olyat akit megerőszakoltak és megölték a családját.

Nem titkolom vannak elveim. Én egy vérbeli kommunista vagyok. Én maga a kommunizmust egy csodálatos elméletnek tartom ami az emberi gyarlóság miatt nem valósulhat meg. Én nem Sztálinista hanem Marxista, Trockista és Leninista vagyok. Sztálint pont annyira gyűlölöm mint maga Lenin. Pedig Lenin aztán szívből gyűlölte.

2016. nov. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hármas. Látom, nem vagy egy agyilag zokni pánk pitsa!

Viszont hidd el nekem, hogy én aki több mint 25 évet éltem Szovjet megszállás alatt, hányingert kapok a vörös csillag láttán. Én már a születésemkor melósnak voltam besorolva, és esélyem sem volt továbblépni. Az apámnak a vérét is kiszívták, annyit dolgozott! Persze saját otthonunk soha nem lett, mert gyűlölte a komcsikat.

Elhiszem, hogy a TŐKE leírja a tökéletes társadalom elméletét, de az megvalósíthatatlan, ameddig akár egy ember is magán-tulajdonra vágyik.

Mi még nem nőttünk fel ehhez.

Szerintem inkább a Bibliát olvasgasd, és ne az elméleti kommunizmusról szóló irományokat.

Ha megnézed, hova vezette az országát Lenin? A teljes pusztulásba! Még az első világháborúba is csak annyit tudtak beleszólni, mint egy szűz qrva. Egyszerűen megadták magukat. Sztálin, na az odabasott! (Persze a kapitalisták segítségével, különben nem lehetne ma ünnepelni a győzelem napját ;)) Úgyhogy az általad preferált rendszer még nagyon messze van a működőképes alternatívájától.

2016. nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

#7


Köszönöm elismerésedet. A legelső válaszomhoz ezért biggyesztettem oda hogy az időseket zavarhatja csak nem fejtettem ki hogy miért. Rengeteg áldozata volt a rendszernek, de mikor nem volt rajtam a sapkarózsa akkor a nagyszúleim el kezdtek bíztatni hogy "azaz usánka lelke! Le ne vedd!" Lényegében ezért volt/van rajtam. Ők nagyon jól jöttek ki anno de olyanokkal is beszéltem akik nem. A Bibliát illetően...hagyjuk! Nem akarlak megsérteni de nem az én világom. Most ecsetelhetném hogy miért de inkább nem mert másik téma kezdődne amibe értelmetlen belefolyni. :)

2016. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy katonai usánkám. Van vörös csillagos sapkarózsám hozzá, de én inkább kicseréltem piros-fehér-zöldre. Nem vagyok komcsi, és nem viselem ezért a jelképüket. (Max itthon, mikor videojátékban komcsikkal játszok :v)

És az mázli, ha eddig senki nem vert meg. Jó helyen elvennék a sapkád, leszednék a jelvényt, te meg kapnál párat. Nekem is tetszik az usánka csillaggal, és sarló-kalapáccsal, de inkább nem hordom, mert 1részt tiszteletben tartom az időseket, másrészt nem hordom olyan ideológiák jelképeit, amikkel nem értek egyet, harmadrészt, a skinheadek nem fogadják szívesen.


De a döntés rajtad áll.

2016. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!