Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kellene megkérdezni,...

Hogy kellene megkérdezni, hogy megengedjék?

Figyelt kérdés
Szeretnék könyvkötő tanfolyamra jelentkezni, de nem tudom, tényleg nekem való lenne-e ez a szakma, ezért arra gondoltam, hogy jó lenne kipróbálni, vagy legalábbis megnézni egy-két napra, hogy a gyakorlatban hogy is működik ez, mert lehet, hogy más, mint amilyennek képzelem, és nem szeretnék meggondolatlan döntést hozni. Szóval arra gondoltam, hogy elmennék egy műhelybe, hátha megengedik, hogy körülnézzek és eldöntsem, nekem való lenne-e. Ezt hogy lehetne megoldani? Nincs ismerősöm ilyen helyen. Ha csak úgy az utcáról beállítok ezzel a kéréssel, hülyének néznének? Hátráltatni természetesen nem akarom a munkát, csak szeretném megfigyelgetni a dolgokat, de ha tudnék valamiben segíteni, vagy könnyebben betanulható részfeladatokat végezni, azokat szívesen megcsinálnám, természetesen fizetés nélkül. Szerintetek be lehet ezzel állítani csak úgy egy munkahelyre? Gondolom, ha telefonálnék vagy e-mailt küldenék, akkor nagyobb eséllyel kapok nemleges választ, mintha személyesen megyek be. Hogyan kérjem meg, hogy ne hajtsanak el rögtön a kérésemmel?
2014. szept. 11. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép, emberi az igényed, nyugodtan menj el egy műhelybe, nem fognak "elzavarni". Szép tevékenység, érdemes lenne kitanulni, örömöd lesz benne!
2014. szept. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsovel egyet ertek... :) a megjelenes, az elso benyomany nagyon fontos...legy illedelmes es akar meg a vegen munkat is kaphatsz, termeszetesen ha szeretnel :P
2014. szept. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jól esett a biztatás! :) És szerintetek mindegy, hogy ott kit kérdezek meg, vagy egyenesen keressem a "főnököt"?
2014. szept. 16. 11:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag mindegy, de akar a fonokot is keresheted....de azert semmikepp se pl a takariot szemelyzetet :P
2014. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké. :)))
2014. szept. 17. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!