Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség megkérdezni...

Illetlenség megkérdezni valakitől, hogy mennyit keres?

Figyelt kérdés

Valahogy én annak érzem. Senkinek semmi köze hozzá, hogy a másik mennyiből él havonta.

Nyilván, ha egy barát, családtag, munkatárs kérdezi meg, az más kategória, de tőlem kérdezték már meg olyanok is, akikkel csak beszélőviszonyban vagyunk.



2013. júl. 29. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Senkitől sem kérdezném meg, kivéve szüleim, tesóim.

Válaszolni? Hát ha előtte a kérdező is elmondja a saját keresetét...

2013. júl. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen illetlenség.

Én a tesóimtól, szüleimtől sem kérdezem meg mennyit keresnek.

2013. júl. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, konkrétan rákérdezni illetlenség. Én ki szoktam kerülni, mert nincs hozzá köze.


Olyankor tudnám elfogadni, ha valaki pont ugyanolyan munkakörben dolgozik egy másik cégnél mint én, és csak kíváncsiságból összehasonlítanánk, hogy nagyjából ugyanaz a sáv-e.

2013. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mi köze hozzá? kölcsön akar kérni, vagy mi? Nekem ugyan bértábla szerint van a fizetésem, szóval nézze a netet, ha kíváncsi rá, de mondjuk erősen meg szoktam hökkenni, amikor megkérdezik, a férjem mennyit keres. Mire jó az? Csámcsogni rajta?
2013. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ha megkérdezik, mindig azt szoktam mondani "szerencsére meg tudunk élni belőle". Én sem kérdezem meg senkitől, anyukáméktól sem, tesómtól se. A férjemet sem tudom pontosan mennyit keres. Mikor össze költöztünk első hónapban ide adott X összeget, hogy itt a fizetése számlákra, élelmiszerekre, nem tudom, hogy Ő szokott-e magánál tartani még pénzt vagy sem. Mindig egy kis dobozba rakjuk a pénzt és akinek kell ki vesz belőle. Következő fizetés előtt ki vesszük a maradék pénzt a dobozból és bele rakjuk a nyaralós dobozba, abból szigorúan tilos ki venni pénzt mert az a nyaralásokra megy. :)
2013. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!