Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Japánok tisztábbak az...

A Japánok tisztábbak az Európaiaknál?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a Japánoknak külön "rítusuk" van a furdésre. Nem vagyok benne, hogy ez egy hétköznapi Japán életébe is így van de ha jól tudom, ők elösszőr lezuhanyoznak és utána mennek át a kádba. Nem tudom, hogy

más ázsiai országban, hogy van.

Azt kifejezetten tudom, hogy németek azok eggyáltalán nem tiszták. Töbször voltam már Németországba, utoljára amikor huzamosabb ideig voltam ott az három éve volt és akkor fél évig voltam ott. És engem kifejezetten idegesített, hogy németek nagyrésze nem fürdött napi rendszereséggel. Nem akarok ellenszenvesnek tünni se bunkónak én csak kimondom amit tapasztaltam.



2014. szept. 17. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Átlagban igen.

Ahogy mondod, ott külön kultúra van erre, és nem tegnap óta vagy 100 éve.

2014. szept. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Anitha válasza:
Ők is mint mi napi rendszerességgel fürdenek, de az ázsiai országokban van egy olyan szokás, hogy ezen felül hetente vagy havonta egyszer elmennek egy úgynevezett közfürdőbe ahol kiáztatják magukat és agy olyasmi szivaccsal mint a sikavaka ( persze nem olyan durva felületű mint az) lemossák magukról az elhalt bőrszövetet is!
2014. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A népnevek a magyarban kisbetűvel írandóak. Nincsenek európaiak, egy albán és egy monacói között nagy a különbség. A németek koszosak (és a franciák is). Talán a svédekben, hollandokban van meg a nálunk is egyre jellemzőbb igényesség (ami itthon nem átlagos sajnos, mert egy csomó koszos pronyó, tarnopoli, genetikilag szoláriumozott, meg hajléktalan ezt lehúzza). Szerintem a japánokra elvileg igaz, azzal, hogy a kis lakásokban a családtagok ua. vízbe fürdenek. Így rögtön nem olyan szép a mítosz, ugye? Kínában voltam, ott az egyetemeken nincs tusoló, hanem ilyen zuhanyozóba állítható hordószerű szerkezetekkel futkoznak. Elvileg ők azt hirdetik, hogy a fehérek büdösek, ők meg szagtalanok, tanúsíthatom, hogy nem azok. (Nyilván a modell pasik és lányok ott is fürödnek, sőt, náluk a szép fehér (!) arcbőr a szexepil, és vannak ilyen "porcelánbőrűek," nem mindenki sárga/feka mongoloid). Tehát ez részben egyénfüggő dolgok.
2018. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!