Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki hogy áll a rendszeres...

Nagi88 kérdése:

Ki hogy áll a rendszeres étkezéssel?

Figyelt kérdés
Én például kb. tízperc múlva fogok enni, bár csak párom kedvéért. Szóba is fogom hozni (nehogy félre értse, és megsértődjön az elfogyasztott étel mennyisége miatt), hogy a sporthoz való táplálkozásom, ami inkább rutin, mint kulináris élvezett - turmix és meg táplálék kiegészítő, - meg a kb. tízórai, ami munkahelyen nem egyszer az ebédidőbe csúszott, elégé a rendszertelen táplálkozás híve vagyok, ha éhes vagyok eszem. Nálam kb, ez a rendszer. Egy nagy szerencsém van, vagy némileg hátrány is nőkén, nem igazán tudok sok zsírt felszedni magamra (sőt), akár mennyit is eszem (jó ez nem feltűnő alapban - ha nem feszítem meg az izmaim - (sőt, egyik oldalon éppen igaz izomból pont elég kerek vagyok), és elégé ilyen kosztum modell alkatosan de nőies alakom van amúgy (jó válltömés nem kell, csak ilyen formázás, hogy elegánsan álljon). Jó meg is dolgoztam érte, meg szerencsém is volt. Kettő elégszer vagyok éhes és elég változatosan kívánok meg a dolgokat, hogy ne maradjon ki semmi. Pár óránkén nem nagy mennyiségben, hol ez, hol ez van éppen mellettem vagy nálam amit falatozgatok. Ha a párom megtartja jó szokását és hobbiját, hogy szeret főzni férfi létére, akkor azért nem lesz (remélem) gond odaülni, még ha nem is percre pontosan de nagyjából rendszeresen (hétvégeken akár háromszor is).
2014. szept. 28. 20:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Én például kb. egy perc múlva*
2014. szept. 28. 20:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell enni, amikor jól esik. (normális helyzetben).
2014. szept. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A rendszertelen étkezés egészségtelen, több okból is.

Valamivel jobb a helyzet, ha pár óránként eszel, keveset.

2014. szept. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy az emberi szervezet evolúciósan a rendszeres étkezéshez adaptálódott volna.
2014. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Miután a rendszertelenhez nem lehet - ezért igenis a rendszeres étkezéshez alkalmazkodott.

Ahhoz ugyanis lehet - és az, aki ehhez alkalmazkodott, az előnybe került azzal szemben, aki semelyikhez nem alkalmazkodott.

2014. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Már miért ne lehetne alkalmazkodni a rendszertelen étkezéshez? Elég sok állat alkalmazkodott ahhoz, hogy elviselje a hosszan tartó éhezést is. A legtöbb emlős amúgy vagy egész nap folyamatosan táplálkozik, vagy (főképp a ragadozók) rendszertelenül. De olyan, aki napjában ötször eszik meghatározott időpontokban, olyan nincs.

2014. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egy biztos a táplálkozásban éves böjti időre szűksége van minden embernek, minden más már olyan sok tényezős lett ezen a téren, hogy nem lehet rá egészségügyi téren általánosan igazat mondani.


és - Most ez nem tudományosan kérdeztem.


Ki áll hozzá és mi a véleménye róla, ez érdekelne igazából. Amúgy köszönöm a válaszokat, mindben találtam hasznosat!


Mert egy, az emberiség a tízezer éves civilizációs elég változatos múltjával se nem alkalmazkodott, már csak evolúciós okokból az idő rövidsége miatt sem a rendszeres étkezéshez. Tény volt effajta szelekció azokban a kultúrákban, térségekben ahol ennek lehetősége hosszabban és töretlenebben fennálltak. Például dél-kelet Kína.


Kettő, meghatározó a gyermekkori táplálkozás, ki mihez szokott. Ezt látjuk egészséges egyedek tömegéből álló azonos de genetikájú, de bizonyos történelmi okokból, más kultúrákban élő embereknél, a gyerekkori megszokásoknak fontos alapja van az egészség megőrzésben. Mert a szervezett hozzászokik egy rendszerhez, meddig kell tartalékolni, etc. - ez egy nagyon hosszú téma.


Kettő a gyerek tudományosan bizonyítottan ha elérhető pontosan tudja miből és mennyit kell ennie, ha csak ezt a rendszert meg nem zavarják (nálam megjegyzem nem teljesen zavartalan sajnos - majdnem az de mégsem, ezért is fogyasztok nem csak a sport miatt biztos ami biztos táplálék kiegészítőket). Sokáig kutatták azt természeti népeknél, olyan hosszan, hogy kiderült nem kérdés a kaukázusi ember is kiderült igaz lehet ez. - A kutatók gyermeke nőt fel ilyen rendszerben, a törzsekkel éveken át együtt élő kutatók miatt.


A saját genetikai örökségem nézem is, hát őseim még többségében ezer, de két ezer éve még biztos nem rendszeres étkezést folytattak. (Voltak rendszerek, de nem ez adta a táplálkozás zömét. (Bár ezt tízből kilenc ember biztosan elmondhatja, aki úgy tudja, hogy kizárólag germán felmenőkkel rendelkezik. És hát megközelítőleg száz millió ember.)

2014. szept. 28. 22:10
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki hogy áll a rendszeres étkezéssel?
2014. okt. 7. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!