Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki nem adja át a helyét...

Aki nem adja át a helyét villamoson az idősebbnek, az automatikusan illetlen?

Figyelt kérdés

Ha pl láttok egy huszonéves srácot ülni úgy, hogy mellette ácsorog egy idős néni, automatikusan elkönyvelitek, hogy paraszt a gyerek?

Onnan jutott eszembe, hogy barátomnak (20) van egészségügyi problémája, és komoly fájdalmai vannak néha, és nem bír egyszerűen ácsorogni, ilyenkor nyilván amint tud leül, de hát kívülről nem látszik rajta semmi. Én meg nagyon ritkán ugyan, de előfordul hogy fulladok, nem kapok levegőt és az ájulás szélén vagyok, és elgondolkoztatott a dolog, sok helyen hallom/látom hogy emberek panaszkodnak hogy mennyire tiszteletlen volt valaki, nem adta át a helyét, miközben nem is tudják, lehet az illetőnek jó oka van rá.

Ti elítélitek ha ilyet láttok?


2014. okt. 10. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Sokszor elkönyvelik annak, pedig a fiataloknak is lehet sok okuk ülni. A másik meg, hogy az út során nem fogom azt figyelni, hogy jaj kinek kell hely, hanem olvasok. Akinek kell a hely, szóljon.
2014. okt. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem az.

Egyrészt azért, amit te is írsz, nem tudhatod, hogy miért ül a fiatal, előfordulhat, hogy jó oka van rá.

Másrészt semmilyen automatikusságra nincs szükség.Mégis melyik fiatal fogja nézni a többi utast, hogy hátha akad egy idős valaki, akinek átadhatja a helyét?A megoldás a kommunikáció.Ha az idős le szeretne ülni valaki helyére, akkor annyi a dolga, hogy megkéri az illetőt, hogy adja át a helyét.Innen máris kiderülne, hogyha valaki a rossz egészségügyi állapota miatt nem tud állni a buszon.

2014. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Megmondom neked őszintén, pont magasról eltojom, hogy egy vadidegen ember mit könyvel el rólam a villamoson (mondom ezt úgy, hogy mindig átadom a helyem terhes/idős/sérült embernek)
2014. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

eltojom = letojom

Akkora marhaságot kérdeztél, hogy el is írtam a választ... (3-as voltam)

2014. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy nyilvánvalóan gyenge, idős embernek állnia kell, és van a közelében bárki, akin nem látszik, hogy problémája van, akkor tényleg elkönyvelik... Engem egyszer azért hordtak le, mert nem adtam át a helyem egy terhes nőnek (jó, ő nem volt idős:)), pedig háttal állt nekem, én meg olvastam, dunsztom nem volt róla, hogy terhes...
2014. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Miért adnád át, vagy akár egy nőnek, pici gyereknek?

Ha átadod, akkor azért lehet hálálkodni. De nem jár.

2014. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem automatikusan illetlen, lehet pl. sánta is.
2014. okt. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez lenne az első gondolat, pláne hogy a buszokon, villamosokon a fiatalok szoktak ülni, az idősek, gyerekesek, terhesek pedig állni.

Ugyanakkor ültem már én is a buszon fiatalon azért, mert valóságos, szemmel látható problémám volt, mégis felállítottak. Mivel fiatal voltam ezért nem mertem szólni, de éreztem az igazságtalanság fájdalmát.

Viszont mivel az illem úgy kívánja, hogy ne az szóljon, hogy le akar ülni, akinek át kéne adni a helyed, hanem te fordulj oda és szólj, hogy azért nem adod át, mert rosszul vagy. De a helyek kilencven százalékát ultra fáradt fiatalok foglalják el, akik belerokkantak az egész napi ülésben, így nem lesz nehéz más helyet keríteni egy idősnek vagy terhesnek.

2014. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
46 éves vagyok. Ha tölem jóval idösebb jelenik meg vagy terhes nö, vagy terhetlen nö :), akkor is felkelek, hogy lehetöséget teremtsek arra, hogy leülhessen. Ha az ülés üres is marad, nem ülök rá vissza.
2014. okt. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 horbeni válasza:
nem nem ítélem el. Egyébként ezen én is sokat gondolkodtam :)
2014. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!