Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Majd megfagyok néha, mert nem...

Majd megfagyok néha, mert nem akarok udvariatlan lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 szituáció szokott lenni, egyetemre járok, amikor először leültünk erre sajnos nem figyeltem:

-A tanár kinyitja az ablakot, kb. mikor bemegyünk, a hideg pedig az én hátamra megy, egész órán úgy van. Néha a felénél csak fogom magam, és felállok, ert már nem bírom. Az elején nyilván nem csukhatom be, mert épp akkor nyitja ki szellőzni.

-Ma egy csaj velem szemben:

-Légyszi kinyitnád az ablakot?

Mit kell erre válaszolni ahelyett, hogy nem, mert szét fogok megint fagyni???

Persze kinyitottam, és mivel zh-t írtunk nem igazán állhattam fel, úgyhogy ő lelépett kb. 20 perc után, én meg 1 órát szívtam.

Nem bunkón hogy lehet közölni, hogy nem, basszus?


2014. okt. 21. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
mi lenne ha felöltöznél? Úgy utálom ezeket a fagyosszenteket, miért nem lehet megérteni, hogy ha valakinek melege van, ő nem tud mit csinálni, mint ablakot nyitni, aki fázik meg simán felöltözhet!!!
2014. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Tényleg öltözz fel rendesen.

Aztán, ha még így is fázol, akkor már nyugodtan becsukhatod az ablakot.

2014. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha fázol felveszed a kabátod. Ha többen is ugyanezt teszitek, akkor talán a tanár is kapcsol, hogy ideje becsukni az ablakot.

Másik lehetőség, hogy fogod magad és átülsz egy az ablaktól távol eső helyre.


Amúgy 20 perc után miért nem csuktad be az ablakot, ha fáztál?

2014. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Két lehetőséged van. Az egyik, hogy 10-15 perc után pecsukod az ablakot. Senki nem várhatja el sem azt, hogy megfázz, sem azt, hogy kabátban üld végig az órát. A másik lehetőség, hogy az ablaktól távolabb ülsz le.
2014. okt. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen sosem volt megszokott ülésrend, mint az általános iskolában, oda ülsz ahová akarsz és akkor amikor akarsz (persze nem előadás alatt). Akkor sem szól senki, ha a lépcsőre ülsz meghallgatni az előadást.
2014. okt. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A #4 és #5 tanácsok mellett érdemes a kézenfekvő megoldást választani. "nem nyitnám ki, mert fázom". Lehet bővített mondatban, magyarázattal, stb. Ez nem udvariatlanság, hanem természetes kommunikáció. Te gondolsz valamit, te érzel valamit, és én is. Nem mindig egyezik. Ekkor érdemes egyeztetni. Szépen, barátságosan, de határozottan, hogy világos legyen az álláspontunk.

Ettől függetlenül, ha a többiek még messze nem fáznak, amikor már te majd szétfagysz, akkor neked keringési problémáid vannak.

2014. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!