Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azért, mert próbálok mindenkiv...

Azért, mert próbálok mindenkivel kedves és aranyos lenni, miért kell még kihasználni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, bárki bármit kér, én segítek, ha tudok, és ezt tényleg szívesen is teszem.

De kezd elegem lenni, hogy az emberek nem tudják, hogy hol a határ, és előbb-utóbb mindenki a pofátlanság határát súrolja, vagy át is lépi azt.

Ha tudok, akkor minden szó nélkül adok kölcsön pl. pénzt is, de sajnos az a tapasztalatom, hogy az emberek elfelejtik visszaadni, és itt nem párszáz forintról van szó. Pedig nem dúskálok a pénzben én sem, diákmunkával szerzem. Ha összeszámolom az emberek tartozását, már eléri a százezres határt.

Ha valaki megkér, hogy csináljak meg neki valamit, én azt is megcsinálom, és ezért nem várok el semmit, de azért egy köszönöm vagy egy tábla csoki néha azért jól esne (pláne, ha már huszadjára csinálom meg). De nem, hanem 2 nap/hét múlva megint hívnak, hogy ez kellene meg az kellene megint. Ha meg valamit nem tudok azonnal megcsinálni, akkor meg már jönnek bunkózni, hogy mi az, hogy nincs kész. Hát, bocs, nekem is van magánéletem.

Néha vigyázok gyerekekre is, amit szintén szívesek csinálok - ha ráérek. Nagyon szeretetem a gyerekeket, de ez nem azt jelenti, hogy 24 órás gyerekfelügyeletet tartok. Nekem is kell órákra járnom és egyéb dolgom is van. Először csak 1-2 órára hagyták itt a gyerekeket, vagy ha esetleg hosszabb dolguk akadt, akkor előre szóltak, hogy nem gond-e, de azóta már azt csinálják, hogy reggel 8-kor beadják, este valamikor meg majd elviszik. A gyerek meg délután 2-től üvölt, hogy hol az anyja.

Viszont ha én kérek valakitől valamit, akkor jobb esetben csak a szájukat húzgálják, rosszabb esetben meg nem veszik fel a telefont, vagy kikapcsolják azt, az e-mailre meg nem válaszolnak.

Stb...

Most egyszerűen csak balek vagyok, vagy nem velem van a gond?


2010. febr. 2. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de csak azokat használják ki,akik hagyják magukat kihasználni. Nem azt mondom hogy ne legyél kedves és segítőkész,fontos az,de állj a sarkadra és ha nem akarsz valamit megcsinálni,akkor mondd meg hogy nem tudod megcsinálni,és ennyi.
2010. febr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért határt kell szabni a segítségnyújtásban is. én is szívesen segítek és nem is várok el érte semmit, de azért azt nem hagyom, hogy hülyének nézzenek. pl ha már pénzt adsz kölcsön és azt "elfelejtik" megadni akkor igenis hozd szóba finoman. hiszen nem szeretetszolgálat vagy, gondolom te is megdolgozol a pénzért. én a helyedben meg tuti nem segítenék olyan embereken akik le sem szarnak (már elnézést) mikor neked lenne szükséged valami segítségre. hidd el az igaz barátok úgysem fordítanak hátat és a többiekkel meg nem kell foglalkozni illetve lépten-nyomon segíteni nekik. sajnos téged kihasználnak. állj a sarkadra és ne hagyd magad, mert tényleg csak egy balek vagy akkor ha ezt hagyod.
2010. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy elérted azt a pontot, hogy már szinte te tukmálod rá a kedvességed másra. Szal nem szivességet teszel, hanem kvázi azt mondod, ide lőjjetek? Aztán csak azon veszed észre magadat, hogy te nem is ezt akartad. A jó helyett már rosszat kapsz vissza. Gonoszak tudnak lenni az emberek! Talán nem is tudatosan, annyi más problémájuk eltereli a figyelmüket. Te úgymond ki vagy pipálva...Jelezd, hol a határod. Csak finoman, ennyi. Szóból ért az ember...
2010. febr. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
jha jha tudom milyen az, amikor nem tudsz nemet mondani, velem is ez a probléma. egyszer segítesz, aztán attól kezdve azt hiszik, h neked mindig van elég időd. ezen úgy felhúzom magam, hogy szépen kiosztom az "élősködőket", aztán a köv pilanatban mondom,h "jaj nem így gondoltam, csak mostanában..." és elkezdek nyafogni, h nekem milyen rossz. Ez mindig bejön. nem veszünk össze, csak ezután nem fordul hozzám olyan gyakran segítségért és ez így jó. Nyugi, nem vagy balek
2010. febr. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor én is ilyen voltam. nem ennyire,mint te, de én is szívesen segítettem másokon. Pénzt nem adtam, mert az nekem sem volt, de pl. jegyzeteket, házit igen, mert úgy éreztem, hogy ha nem segítek,akkor szemét vagyok,és lelkiismeret furdalásom volt, ha nemet mondtam(bár ez ritkán volt).

Aztán eljött egy pont és elegem lett abból, hogy a suliban csak akkor jönnek oda hozzám, ha valami kell nekik, egyébként hozzám sem szólnak és ha nekem kell segítség, nem fordulhatok hozzájuk. Innentől kezdve megválogattam, kinek mit adok. És azóta sokkal jobban érzem magam. Nem jött a lelkiismeret furdalás sem.

Állj a sarkadra!

2010. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Most egyszerűen csak balek vagyok, vagy nem velem van a gond?"


Is Is. Odáig rendben van, hogy segítettél másokon, ennyit szerintem egy rendes ember segít máson ha tud, de több százezres tartozásig és reggeltől estig gyerekmegőrzés? Idáig hagytad elfajulni, ebbe már te is 'hibás' vagy. Állj ki magadért, ne tegyél senkinek szívességet csak annak aki már neked is tett.

2010. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnod nemet mondani,ne helyezz másokat magad elé.
2010. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tényleg hasznosak!

Próbáltam már nemet mondani, de aztán mindig bunkónak érzem magam. De ha ez alaptalan, akkor megpróbálok határozottabb lenni. :)

2010. febr. 2. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!