Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kézfogásnál, ha valaki odamegy...

T_GaRami_a kérdése:

Kézfogásnál, ha valaki odamegy egy ülő személyhez akkor az ülő személynek fel szokás állni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 25. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, fel szokás állnia, amennyiben korban/rangban alatta, vagy kb. egy szinten állaz érkezőnél. Pl. ha az ülő személy egy énekversenyt nyert diák és éppen gratulálni érkezik a tanára, akkor fel kell állnia. Ha az ülő személy egy Kossuth-díjat kapott idős tudósember és gratulálni megy oda az unokája, akkor nem kell felállnia.
2014. dec. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosan, illik felállni. Persze ha idős vagy beteg az illető, akkor felmentést élvez ez alól. Ha beteg vagy, de ez nem látszik, nem feltételezhető a másikról hogy tudomása legyen erről, akkor ilyen esetben udvarias dolog megjegyezni, hogy "elnézést, hogy nem állok fel, de...".

Továbbá egy udvarias mosolyt is el lehet sütni ebben a szituációban. A lényege, hogy ilyenkor örömünket illendő kifejezni, amiért megismertük, illetve újra üdvözölhetjük a másik embert.

2014. dec. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebben is az előreengedési illetve kézfogás-kezdeményezési (stb.) rang szerint kell eljárni.
2014. dec. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, fel kell állni. Szerintem szép gesztus rangtól függetlenül felállni. Ezen kívül illik az illető szemébe nézni. De ezeket sajnos ma már mindenki elfelejti.
2014. dec. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 yuda ***** válasza:
100%

Vannak rövid kézfogások és már megy is tovább és különböző szituációk. Nem feltétlenül kell felállni, hanem kicsit felemelkedni is elég. Azután visszaül.

Ilyenkor a félig felállás mutatja a tiszteletet.

2014. dec. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így tudtam, csak láttam, másoktól, hogy nem nagyon csinálják.
2014. dec. 26. 12:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Férfinek illik felállni,még ha öreg vagy beteg is -tolószékből nem- ,nőnek még illetlenség is fölállni.

Pontosan le vannak írva illemtankönyvben a kézfogás,mint üdvözlés szabályai,elég logikusak,öregebb nyújt először fiatalabbnak,nő férfinek,nem nyúlunk más előtt keresztbe,nem tartjuk zsebben a másik kezünket,stb.

Még bonyolultabb,hogy hol ül az ülő,egyedül ül-e,étterem-e,egyedül van-e,csinál-e valamit.

2014. dec. 30. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsük el, hogy a férfi nem nyújthat kezet előre egy nőnek, és egy fiatal egy idősebbnek.
2015. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!