Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Barátnőm Olaszországból van...

Barátnőm Olaszországból van és most először megyek majd látogatóba a családjához. Illik ilyenkor valami ajándékot vinni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mi lenne a legmegfelelőbb és kb milyen értékű legyen? Az apja szereti a borokat, gondoltam neki viszek valami jó magyar bort, de az anyjának nem nagyon tudom, hogy mit kéne vinnem, valami ajánlatokat is szívesen elfogadok, köszi előre is :D

2015. jan. 10. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
"Tipikus" ajándék a bonbon. Vagy vigyél neki akkor magyar paprikaőrleményt, főzéshez jól jöhet...
2015. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az anyjának egy csokor virágot (ez kötelező), az apjának egy flaska finom bort.
2015. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A bőr az oké, de virágot nem tudom h vigyek repülőn az nélkül h ne törődne össze...én inkább vinnék valami olyasmit ami ott nem kapható, és valamilyen szinten jellemző a magyarokra :D
2015. jan. 11. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Pick téliszalámit vigyél egy jó nagy rúddal. Azt szeretik, és nem is kapni. Bár sokan még a kefirt sem ismerik... :D Viszont repülőre jobb szilárd dolgokat vinni.
2015. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A paprika őrleményt nem ajánlanám, mert itt nagyon kevés ételt - szinte semmit - készítenek paprikával...


Viszont vannak jó olaszra fordított magyar szakácskönyvek, ha nem is főz belőle, de lehet nézegetni...

Vagy Magyarországról szóló, olasz nyelvű albumot. Abból van elég sokféle, különböző árfekvésben.


Én valami ilyesmit vinnék....


A bor jó ötlet, de vigyázat, mert az olasz borok nagyon jók, tehát talán a Tokaji, ami itt különlegesnek számít.

2015. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én apósomnak egy üveg jó magyar bort vittem meg nagyapám házi pálinkájából. Anyósomnak pedig egy ajándékkosarat tele hungarikummal (Pick szalámi, stb.).

Nagyon örültek neki.

Nekem annyiból könnyebb volt, hogy kocsival mentünk, így a szállítás egyszerűbb volt.

2015. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!