Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik vinni ajándékba egy...

Mit illik vinni ajándékba egy várandós kismamának?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm 6 hónapos terhes. Mindenki azt mondja ne vegyek még neki babás dolgokat, mert még (ne adj isten) bármi történhet a picivel. Pedig annyi mindent vennék már neki, de mivel csokit nem ehet, mert azt mondta az orvosa, és nem ihat szénsavast stb így nem tudom mivel lephetném meg. Mi az aminek hasznát venné jelen esetben? Anyukám gyümölcsöt meg ilyeneket mondott, jó azt is veszek neki, de azért valami mást is szeretné, valaki tud valami ötletet? Fiatal 23 éves lányról van szó. Előre is köszönöm a tippeket :)

2014. dec. 9. 17:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
44%
Ha 6 hónapos, akkor már megmozdult. A "mindenki" nem ért a babonához, amit terjeszt. Mivel megmozdult, nyugodtan lehet babás dolgot vinni.
2014. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcs nagyon jó ötlet, és ha különlegeset akarsz vinni, akkor valaki egzotikumot (vagy több félét) vigyél neki.
2014. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vihetsz babás dolgot.

én a szüleimtől már 3 hónapos terhesen kaptam egy két apróságot.

2014. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen kókuszolajos meg mogyoróvajas(?) kencék, főleg hasra, a bőr csíkosodása ellen szokták ajánlani kismamáknak. Vegyél neki finom aromájú párologtató olajat (ne fürdőolajat és fürdősót, mert a terhes kismamáknak nem ajánlják a forró fürdőt, vagy hosszas fürdőzést.) Vegyél neki egy jó könyvet, amit amúgy is olvasna.
2014. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
95%
Szerintem 6 hónapos terhes kismamának már nyugodtan lehet babás dolgokat venni. Cumikat, morzsolgató kendőt, zenélő körforgót, popsi törlőt, egy cuki babáknak való plüss figurát, csörgőt, baba zoknikat, barátnődnek gyümölcsöt, én ilyen kence-ficéket nem vennék neki, de te tudod... remélem tudtam segíteni?! (egy anyuka)
2014. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Óvszert.
2014. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

Mivel o is kerte, hogy ne vigyel neki babas dolgot tartsd tiszteletben az ohajat. Vegyel neki gyumolcs kosarat, annak biztos orulne.Esetleg egy jo konyvet amit szeret, vagy valami aprosagot.

En hat honapos tefhes vagyok es nagyon nem orulok amikor a keresem ellenere babas cuccot akarnak venni nekem. Foleg mivel kulon kertem is mindenkit. Amugy meg a kovrtkezo par honapban barmi tortenhet, az hogy mozog a baba meg nem jelent semmit. Sokan vannak akik ezek utan is elveszitik. Ha meg teli van a kismama emlekekkel sokkal szarabb, ha megis beut a legrosszabb. Meg gondolj bele. En 24hetesen nem tudom milesz a gyerek, fiu- vagy lany? Mert szegyelos a pici. Ha a baratnod se biztos es ezutan derul ki mit csinal egy ellenkezo nemus cuccal?

Vagy hova teszi, valszeg meg szekrenyt se vett a gyereknek, a sajat cuccai kozt rakosgassa, ne agyj isten ugy elteszi, hogy akkor kerul elo amikor mar semmi haszna...

Ezert mondom, hogy inkabb vigyel neki gyumi kosarat, rostos innivalo, vagy valami mast amit szeret.

2014. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket nagyon hasznosak :) az óvszeres komment meg viccnek is rossz nemhogy sértésnek, mert tervezték a picit nem becsúszott, és élete egyik legszebb pillanatait éli most ő át :)
2014. dec. 9. 18:35
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja és a barátnőm nem kérte, hogy ne vigyek neki babás cuccokat. Ő semmi sem kért :)
2014. dec. 9. 18:48
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Nálam a "nem kérek semmit" azt jelenti, hogy ne vigyenek semmit! Van amikor a kifejezések nem csak udvariassági tiltakozások. Tőlem is kérdezik, hogy mit kérek hiszen már 6 hós vagyok, olyankor nem udvariasságból mondom, hogy semmit! Ezért írtam, hogy ő is mondta. De mindegy, ha annyira akarsz neki vinni akkor vegyél. A kényszervigyort meg ilyen állapotban úgyis könnyű felvenni, mert biztos csak annyit fog neked mondani vigyorogva, hogy "nem kellett volna".

Tapasztalom, ennyi. Nyugodtan le lehet pontozni.

Én is kaptam már rugdalódzót, mit mondhattam volna, "köszönöm" ennyi, most ott van a ruháim között, mert nincs normális helye, ha szerencsém van azelőtt előkerül, hogy kinőné a gyerek....

Szerintem még a barátnőd sem biztos abban, hogy mit kell vennie, vagy mit akar venni a gyereknek, hiszen első baba. Hagyd meg neki a vásárlás örömét, vagy kisérd el, ha annyira vásárolni akarsz neki, de ha mindenki elhalmozza az már nem az igazi érzés.

2014. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!