Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illik egy egyetemi...

Mennyire illik egy egyetemi tanárnak a válaszlevélben csak annyit írni, hogy köszönöm a segítségét?

Figyelt kérdés

Rossz néven veszi, amiért ezzel is "raboltam az idejét", vagy inkább jóleső érzéssel tölti el, hogy tényleg hálás vagyok, amiért az én problémáimra áldozta az ideje egy részét?


(Természetesen megszólítás és elköszönés is szerepel a levélben.)


2015. jan. 16. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp írj neki pár sort, hogy köszönöd a segítségét. Ez egyáltalán nem időrablás, hanem figyelmesség. Tapasztalatból mondom, hogy egyre kevesebb hallgatónak jut az eszébe köszönetet mondani... volt akit fél évig pátyolgattam, meg rugdostam, hogy össze tudja hozni a szakdolgozatát, és meglegyen az államvizsgája, aztán a végén még annyit se mondott, hogy bakfitty. Szóval csak nyugodtan, biztos jó néven fogja venni. :)


-falcon-

2015. jan. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oh, akkor megnyugodtam. :) Nem nagyon szoktak a tanárok erre válaszolni, hogy szívesen, vagy bármi hasonló, ezért tartottam tőle, hogy esetleg már előre meg kellett volna köszönnöm. :)


Habár, belegondolva, az emberek többsége sem igazán szokott erre reagálni, még szóban sem mindig. Furcsa, hogy már ennek a kis apróságnak is örülni tudunk.

2015. jan. 16. 16:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ilyen világban élünk. Ez van.


Ha írtál neki, és reagált valahogy, írd majd meg nekem, itt vagy privátban, kíváncsi lennék. :)

2015. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még nem reagált, van egy olyan érzésem, hogy nem is fog. Viszont fontos kérdésre adott választ, úgyhogy ettől az apróságtól el is tekintek. :)
2015. jan. 16. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazad van, ez a lényeg. :)
2015. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen illik néhány sorban megköszönni a segítséget! Neked is jól esik, hogyha megköszönik a fáradozásodat, minden jóérzésű embernek jól esik.

Több mint valószínű, hogy nem fog rá válaszolni, de ezzel nem követtél el hibát, abban biztos lehetsz! :)


A mai világból kezd kikopni a dicséret, illetve a bocsánat és a köszönöm szó. Nagyon is jó, ha megpróbáljuk mi fiatalok visszahozni! :)

2015. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy még vagyunk páran, akik így gondolkodunk. :)
2015. jan. 18. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!