Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » E-mailben illetlenség vagy...

E-mailben illetlenség vagy elfogadott a "Kedves + keresztnév" megszólítás, ha magázódunk?

Figyelt kérdés

2015. jan. 31. 19:46
 1/7 A kérdező kommentje:

Munkahelyen e-mailezünk olyan emberekkel, akikkel élőben magázódunk. Úgy szoktam ilyenkor kezdeni a levelet, hogy "Kedves Péter!"

Néhány ember szerint ez kerülendő magázódás esetén. Mit gondoltok?

2015. jan. 31. 19:49
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Emberek vagytok és nem gépek, sem istenek.

Ezzel szerintem megválaszoltam.

2015. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Ha valakivel magázódsz, azt nem szólíthatod e-mailban sem a keresztnevén. Azt "Kedves Szabó úrnak" titulálod.
2015. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha élőben is a keresztnevén szólítom? Pl. "Péter, legyen szíves..."
2015. jan. 31. 20:42
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Munkahelyi levelezésben elfogadott a Kedves+Keresztnév, és után a magázódás.


Ez megint egy olyan dolog, hogy valójában nem ez az illendő, de mégis mindenki így csinálja, és elfogadott.


Olyan ez, mint a levél végére azt írni: Köszönettel, + név. Ez sem helyénvaló a protokoll szerint. De mégis mindenki alkalmazza, mert változnak az idők. Manapság ha egy hölgy helyetfoglal egy asztalnál, vagy távozik az asztaltól, nem pattannak fel a férfiak, pedig úgy lenne ildomos. Ezek a dolgok kikopnak, vagy csak magasabb körökben működnek.

2015. febr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Nekem már alapból az furcsa, hogy munkahelyen belül nem tegeződik mindenki nálatok. Lehet csak én ismerek ilyen "modortalan" helyeket :D
2015. febr. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is elfogadott,nem illetlenség.
2015. febr. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!