Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésre illetlenség piros...

Temetésre illetlenség piros rúzzal és körömlakkal menni?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy egy meghalt egy távoli rokonom, el kéne menjek ma a temetésére. Szerencsére pont feketébe vagyok öltözve, de eléggé rikító piros körömlakk és rúzs van rajtam, leopárdminás sál. Ezenkívűl fekete a kabátom, nadrágom, cipőm is.

Szerintetek mehetek így? Max a rúzst tudnám leszedni, de nem szedném le, ha nem muszáj.


2015. jan. 13. 10:35
 1/7 anonim válasza:
100%

A sálat hagyd ki most.

A rúzst letörölheted, a temetésen illetlen és nem fog senkit érdekelni. Majd utána újrafested a szád.

Kesztyűd nincs esetleg? Akkor esetleg tedd zsebre, mint ami fagyoskodik, vagy ne villogtasd a körmöd, valami érdekes kéztartással csináld magad mellett.

2015. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sálat nem tudom kihagyni, csak az van nálam, most nem fogok sál nélkül fagyoskodni, az tuti. Nincs kesztyű se nálam (bent vagyok az irodmában).
2015. jan. 13. 10:41
 3/7 anonim válasza:
Igen az.
2015. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó pillanatban értesítettek, nyilván már nem tudsz hazamenni körömlakkot lemosni, másik sálat venni. Hacsak el nem engednek hamarabb. Az én munkahelyemen ilyen esetben megértőek szoktak lenni, volt már, akit elengedtek hamarabb, hogy át tudjon öltözni a temetésre.


Ha erre nincs lehetőség, akkor amúgy sem sokat tudsz tenni. Ha nagyon feltűnő a rúzs, akkor esetleg letörölheted.

Ha valaki ilyesmin akad fenn, akkor az nem búcsúzni megy a temetésre, hanem pletykálkodni.

2015. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A magam ura vagyok, akár haza is mehetnék, de nem lakom valami közel, a temető viszont közel van az irodámhoz, így nem mennék azért haza, hogy fekete sálat tegyek a nyakamba. A lakkot lemosni nem tudom, mert géllakk.
2015. jan. 13. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A rúzst töröld le, a körmöd úgy sem fog nagyon látszani, ha összekulcsolod. Sál meg határeset.
2015. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Vagy kérj meg valakit (mondjuk aki értesített), hogy hozzon neked a temetőbe egy fekete sálat. Vagy kérj kölcsön kollegáid valamelyikétől egyet. A leopárdmintás sál tényleg elég gáz egy temetésen... Rúzst le tudod törölni, ne ilyenen "spórolj" szerintem. A körömlakk maradhat jobb híján, ha már végképp nem tudsz mit kezdeni vele.
2015. jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!