Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is magáznom kéne...

Szerintetek is magáznom kéne a kb. egyidős pasikat, csajokat? 26/L

Figyelt kérdés
A párom tisztára kiakadt amikor letegezett engem egy 20éves srác a pizzériában. ÉN is tegeztem őt. Ettől még jobban kiakadt.Azt mondta hogy csak azt tegezik le akit nem tisztelnek. Meghogy én már felnőtt nő vagyok, mér engedem meg hogy a húszévesek letegezenek.

#szokás #közösség #etikett #minennapi élet
2015. febr. 2. 13:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon lökött a párod, én 37 vagyok és tegezek mindenkit 50 alatt.
2015. febr. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Igen, itt ütközik egymással az idétlen magyar munkás-paraszt szokás, hogy mindenkit tegezünk, még a kecskét is - és az a jólneveltség/jóérzés, amit a párod képvisel.

Én abból szoktam kiindulni, hogy a tegezés feltételez egy bizonyos közelséget, szimpátiát, ismeretséget. Emiatt, függetlenül a másik korától vagy nemétől, csak azzal tegeződök, aki erre "rászolgált".

2015. febr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
A nyelv és a kultúra változik, ez teljesen természetes jelenség. Régen magázódni volt szokás. Ma már a fiatalok között a közvetlenség egyre népszerűbb, nagyon sok helyen tegeződnek egymással felnőtt, idegen emberek. De az idősebbek, kb. 40 fölött még a magázódáshoz vannak szokva, és még jó páran a gyerekeiket is erre nevelik, így kb. egyenlő arányban használják az emberek a kétfélét. Emiatt vannak nézeteltérések, meg különböző vélemények, hogy melyik a helyes/elfogadott. 10-20 éven belül valószínűleg már a tegeződés lesz az általánosabb.
2015. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Ebben az életkorban már a pozíció határozza meg, hogy kit tegezünk és kit magázunk. Pizzériában, fagyisnál, boltban ma már szerintem kb. 40-50 alatt (deha fiatalos, afölött is) mindenkit tegezhetsz. Munkahelyen viszont lehet, hogy egy fiatalabbat is magáznod kell.


Párodnak a témban igaza is volt, meg nem is. Igaza volt, mert az 1900-as évek eleji őri világban tényleg így volt. De ma már nem ez van. Ma az emberek nem tiszteletlenségből tegeződnek, hanem ilyen a közkultúra. Meg egy pizzéria azért nem is egy étterem, szóval simán belefér.


Ha a párod elvárja, hogy ne tegezzenek le csak úgy, akkor vigyen egy drága étterembe, ott tuti nem fognak, hidd el! De a 800 ft-os pizzériában nem is értem miért várja el, hogy úriemberek legyenek???

2015. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen 20 évessel magázódni? Vicc, hlyeség, nehogy ezt csináld. Egyetemen ahová elvileg a jövő értelmisége jár és a tanárok is eléggé művelt emberek, szinte mindenki tegezi a másikat, még a 60 éves professzorok is mondják, hogy tegezzék őket.


21 vagyok és én úgy vagyok vele, hogy helyzettől függően 35 alatt általában tegeződök, ha pedig engem tegeznek akkor alapból én is átváltok tegező módra, nem sértődök meg (persze azért alaphelyzetben egy 60 fölötti bácsi vagy néni tegezésére magázódással felelek). Szerintem egy pizzériában sem érdekel senkit, hogy te most a pincért letegezed-e vagy sem, az a fontos, hogy köszönj neki és tisztelettudó legyél egyébként.

2015. febr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen az útbaigazítást! :)
2015. febr. 2. 14:24
 7/18 A kérdező kommentje:
Egyébként, olyasmiket is mondott a párom hogyha nekem ez olyan nehezemre esik akkor költözzek oda a pizzás csávóhoz. :D
2015. febr. 2. 14:27
 8/18 A kérdező kommentje:
Örület, hogy eggyes férfiaknak 50felett elmegy az esze... nem érti hogy magyarországon más kulturák, szokások vannak mint ausztriában... :D
2015. febr. 2. 14:28
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Az angolok a legbunkóbbak, azok mindenkit tegeznek(és magáznak). :) Na kb ennyi értelme van fennakadni ezen.
2015. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
A párod 50 fölötti? Ez még akkor sem normális, apám is tegeződik ilyen helyeken.
2015. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!