Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az gáz ha pap akarok lenni...

Az gáz ha pap akarok lenni 18-évesen de a csajokat szeretem meg a szexet is?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem, ha érdekel a vallás és a hit. Már nem kell cölibátust fogadnod, illetve ha református vagy, akkor még több szabadságod van.
2011. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Már nem kell cölibátust fogadnod..."

De kell, attól függ... római keresztényeknél kell

2011. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, alapvetően mindenki arra van kitalálva, hogy társa legyen, "mert nem jó az embernek egyedül". Ha úgy tetszik, mindenki úgy van kalibrálva, hogy házasodjon. De van, akit Isten meghív a papságra, és megkéri, hogy Érte mondjon le erről. Hogy több ereje, ideje maradjon arra, hogy Istennel foglalkozzon és pásztorként a rá bízott emberekkel. Egy papnak (ha tisztességesen teszi a dolgát) nagyon megnehezíti az életét, ha közben felesége és családja is van. (És ezzel csak azt mondom, hogy a protestánsoknak meg a gr. kat. házas papoknak ezerszer nehezebb a dolguk sok szempontból, nem pedig azt, hogy nem kéne, hogy családjuk legyen! A cölibátusban élőknek meg egyéb nehézségeik vannak, csak más a meghívásuk.)


Remélem, így érthető, hogy teljesen normális az, hogy szereted a "csajokat meg a szexet is", ez mutatja, hogy egészséges, normális fiatal srác vagy. Ha úgy érzed, Isten a papságra hív, cölibátusban, akkor meg kell harcolnod érte. Ahogy meg kéne akkor is - más jelleggel - ha nem cölibátusban hívna pásztorkodni.


Egyáltalán katolikus vagy? Hogy fölöslegesen ne beszéljek. :)

És miért szeretnél pap lenni? Nem kell nekem válaszolnod (persze szabad), csak gondold jól végig. Ha nem Isten miatt, akkor nem sok értelme van belevágni.


Ha Isten miatt, akkor pedig mindenképp beszélj erről egy számodra szimpatikus pappal, ha van, akkor lelkivezetőddel!


És ajánlom, hogy neten böngéssz ilyesmi címkékkel: hivatás, vocation... Aranybánya van fenn. :)

2011. nov. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A katolikusoknál sem kell feltétlenül cölibátust fogadni. Katolikus egyetemre járok, az egyik papnak felesége és gyermekei vannak, azt hiszem szerpap, vagy valami ilyesmi... nem tudom, én nem vagyok sem katolikus, sem hívő (függetlenül attól, hogy kat. egyetemen vagyok) :P
2011. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Utolsónak: igen, szerpap = diakónus, jelen esetben állandó diakónus. Csak házasság után lehet valaki házas állandó diakónus. És egy állandó diakónus nem misézhet, csak segédkezik a papnak a szentmise bemutatásakor, ill. igeliturgiát tarthat. Prédikálhat, keresztelhet, temethet. Azt hiszem, eskethet is. De nem gyóntathat, nem misézhet, nem adhat fel utolsó kenetet, nem bérmálhat. Tehát a szentségek kiszolgáltatásában csak korlátozottan vehet részt.

Ez is nagyon szép szolgálat, érdemes belevágni akár ebbe is.

2011. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
az,hogy 18 évesen szereted a csajokat,meg a szexet,az nem gáz.az a gáz,hogy pap akarsz lenni.
2011. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tyler913 ***** válasza:
100%
Milyen felekezethez tartozol?Mert ha katolikus vagy,az cink.De reformatus lelkeszkent nincs colibatus,tied a vilag:)
2011. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Áldozópap csak nőtlen ember lehet. Házas ember csak akkor, ha nincs eltartandó gyereke, és a felesége beleegyezik a különélésbe. Ebben az esetben a pápa adhat engedélyt a pappá szentelésre. Ha katolikus papnak készülsz, akkor komoly dilemma előtt állsz.
2011. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, katolikus vagyok, de még nem bérmáltam .És tényleg nagy dilema ez :)
2011. nov. 3. 15:57
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne szeresd a csajokat csak 1 csajt szeressél de azt életed végéig hűséggel!

Hogy akarsz pap lenni ha te magad nem tartod be Isten akaratát?

Ha a saját életedet nem tudod megmenteni a kárhozattól hogy akarod másokét megmenteni?

2011. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!