Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkahelyen nálam kb 10evvel...

Munkahelyen nálam kb 10evvel idosebb felettesem tegez, de nem mondta hogy en is tegezhetem. Ilyenkor szabad tegezni, vagy magaznom kell?

Figyelt kérdés

a felettesem kb 35eves lehet, en 24 vagyok. nemreg kezdtem dolgozni. velem egy korosztalyu kollegakbol paran tegezik,paran magazzak, de o mindenkit tegez.

ilyenkor mi van? letegezhetem, vagy sem?

elore is kosz a valaszokat.



2013. aug. 27. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
A fönököt CSAK akkor tegezheted vissza, ha erre felszólít, elötte nem
2013. aug. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Na ez nálunk úgy működik, hogy ha letegez egy magasabb beosztású minket a munkahelyen, akkor abból arra következtetünk, hogy tegeződni akar és visszategezzük.

Ha valaki magázódni akar mindenáron, az nem tegezne le.

Egyébként meg te vagy a nő, neked kellett volna megengedni, úgyhogy nyugodtan tegezd vissza.

2013. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

18:02-es:

"Na ez nálunk úgy működik, hogy ha letegez egy magasabb beosztású minket a munkahelyen, akkor abból arra következtetünk, hogy tegeződni akar és visszategezzük."


Ezt megteheted munkatárssal, a fönökkel nem, mert nem vagytok egy rangban.


"Ha valaki magázódni akar mindenáron, az nem tegezne le."


Ez nem igaz, a fönök tegezheti a sokkal fiatalabb, kezdö munkatársat. A kérdezö írja, hogy van, aki magázza - mar ebböl is világos, hogy ott legalább is nem szokás csak úgy visszategezni.


"Egyébként meg te vagy a nő, neked kellett volna megengedni, úgyhogy nyugodtan tegezd vissza."


HONNAN veszed, hogy a kérdezö NÖ? Másrészt a fönök-beosztott viszontban nem számit, hogy ki nö és ki férfi, hanem csak a munkahelyi rangsor.

2013. aug. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kellett így lepontozni, mikor én csak azt írtam le, hogy nálunk a munkahelyen ez hogy működik. És nálunk igenis úgy van, hogy a főnökök is, ha letegeznek minket, akkor az azért van, mert tegeződni szeretnének. Aki nálunk elvárja, hogy magázzuk, az saját maga is magáz minket, a többi meg azért tegez le, mert nem bánja, ha visszategezzük és IGEN, a főnökök is. Egyébként ez így a logikus, nem tudom ezen miért kell fennakadni. Nehogy már egy 25 éves főnök letegezzen egy 40-est és elvárja, hogy őt viszont magázza valaki például. Ha nem szeretne tegeződni, adja meg ős is tiszteletet a magázással.

Sajnálom, ha egyeseknek nem tetszik a véleményem, de ez az oldal arra van, hogy leírjuk, ezért nem értem az olyan lelkiszegény embereket, akik, ha nem tetszik valakinek a véleménye lepontozzák a másikat.

2013. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

18:02es... Valahogy en is hasonloan kepzeltem el ezt, nem irtal hulyeseget szerintem.

De azt mibol veszed hogy nő vagyok?! :D

Kosz am. az eddigi valaszokat.

2013. szept. 9. 22:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Az illem és az emberség is azt diktálja, hogy egyoldalúan tegezni senkit nem illik. Én tanultam illemtant, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az embertársainkkal tisztelettel kell viselkedni, függetlenül a koruktól, nemüktől, beosztásuktól, az igazi tisztelet pedig csakis kölcsönös lehet. Tehát ha letegezett a főnök, tegezd nyugodtan vissza, ha pedig nem tetszik neki, akkor mondd meg nyugodtan, hogy nem szereted a cselédpertut. A másik megoldás: megkéred, hogy tisztázzátok hogyan szólítjátok egymást a jövőben. Egyébként én sem hallottam még olyanról, hogy ha letegez a főnök, akkor nem lehet visszategezni. Ha jóval idősebb lenne tőled, akkor is jogod lenne ahhoz, hogy ne tegezzen Téged egyoldalúan! Sajnos vannak olyan emberek, akik csak akkor érzik magukat értékesnek, "Valakinek", ha valaki másokkal éreztethetik, hogy az illető kevesebb náluk...

Az illem szerint egyoldalú tegezés nem is létezik, de sokan belemagyarázzák, hogy az illem szerint az idősebb stb. tegezhet egyoldalúan, pedig nem! Az idősebb, a nő, a rangban magasabban álló felajánlhatja a tegeződést és akkor ha a másik fél ezt elfogadja, onnantól tegeződnek. A férfi - nő viszonylatban egyértelműen a nő kezdeményezheti a tegeződést, a nem felülír mindent! De fiatalok között már felhígultak ezek a szabályok, én 35 éves nő vagyok és a hasonló korúak, fiatalok a legtöbb helyen (hivatalokat kivéve) tegeznek és én is tegezek ami nem is zavaró, mert kölcsönös.

2014. márc. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ambrus Rév válasza:
100%
az az igazság, hogy szerintem sem kéne, hogy létezzen csendőrpertu, leszámítva, ha az egyik fél gyerekkora óta ismeri a másikat, és valahogy nem tegeződtek össze (ex-óvónéni, ex-tanító), De sajnos mégis kerültem olyan helyzetbe, hogy Szlovákiai magyaroknak dolgoztam, és az 50 éves főnök tegezni kezdett, amit viszonoztam 37 évesen. 3 nap múlva üzent, hogy ezt egyenlőre nem így gondolja...lesz olyan is idővel, de ne most. A körülöttem lévő emberek ezt úgy kommentálták, hogy ez attól függ, MILYEN SZUBKULTÚRÁBAN zajlik a szitu. Városi értelmiségi körökben nincs egyoldalú tegezés. Vagy kölcsőnös tegeződés, vagy kölcsőnös magázás van! Viszont sajnos vannak ilyen maradibb vagy vidéki helyek, ahol bizony van csendőrpertu. Nagyon ízléstelen, de létezik. Ott valamelyik bennfenntes munkatársnak ezt illene szóvá tennie, hogy ez NEM EURÓPAI, NEM 21. SZÁZADI MODOR!
2016. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!