Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországi Hotelben teljes...

Yuda kérdése:

Magyarországi Hotelben teljes ellátást kértünk és milyen szituációban és mennyi borravalót illik adni?

Figyelt kérdés
Nem igazán van erről tapasztalatom és érdekel, akinek már volt, hogy ha teljes ellátást kértünk, tehát napi 3x-i étkezést, milyen helyzetekben és főleg mennyi borravalót illik adni? Gurulós bőrönddel és hátizsákkal megyünk tehát londinernek sem szükséges cipekedni. 3 nap 2 éjszakás.

2015. febr. 23. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz olyan szituáció, amikor borravalót kéne adni.

Gondolom, a reggeli benne van a szobaárban, de az étkezést nem külön-külön kell mindennap fizetni, főleg ha így előre meg lett rendelve. A szobára lesznek írva az étkezések, és kijelentkezéskor a recepción egyben fizetsz mindent. Nem szoktak ilyenkor borravalót adni.

2015. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen helyeken van szervizdíj, én sem szoktam még borravalót is adni az 500 forintos ásványvízre. Kijelentkezéskor lehúzom a kártyát, és kész.
2015. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. Már előre ki van fizetve minden, kivéve valami helyben fizetendő idegenforgalmi adót + ha kérünk valamit, ami nincs az árban.
2015. febr. 23. 17:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kérsz valami szokatlan vagy extra szolgáltatást, akkor szerintem nem kell borravalót adni. Én konferenciára mentem, megkértem őket, hogy vasalják ki az ingemet és az öltönynadrágomat, és azután adtam egy 500-ast. de ez volt szerintem az egyetlen, amikor hotelben borravalót adtam.
2015. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Diákként takarítottam hotelben. Az ágyon volt sokszor hagyva nekünk borravaló. Ritka volt hogy nem. Szerintem érdemes.
2015. febr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

...és mennyi borravaló?

Amúgy fogalmam sincs, 3 nap alatt( 2 negyed és egy egész nap)

1. nap du. 2-től lehet elfoglalni

2. nap teljes

3. nap de. 10-ig el kell hagyni

---- mikor van takarítás, vagy egyáltalán van e....?!

2015. febr. 24. 13:30
 7/8 anonim ***** válasza:

A takarítás az első aminek utána szoktam nézni, de ha nem tudom, akkor kiakasztom a nezavarj táblát.

Egyébként teljesen fakultatív. Több éve volt, 500-1000 HUF volt, de adhatsz többet is.Amennyit nem sajnalsz.

2015. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam semmit hagyni az ágyon sehol, teljesen felesleges, ennyi erővel az egész fizetésemet szétoszthatom borravalókra, amerre járok.
2015. febr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!