Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi alapján döntitek el, hogy...

Mi alapján döntitek el, hogy ki mellé ültök tömegközlekedési járművön? Pl buszon, vonaton

Figyelt kérdés

Ha minden páros helyen ül valaki, mi alapján döntitek el? Én pl lány vagyok,sokszor észreveszem,hogy akik elsőként szálnak fel,azok mindig külön páros helyet foglalnak el,és mire felérek már mindenhol 1személy ül. Én általában lányok mellé ülök le,vagy idősebb nők mellé.

Kort és nemet is :)



2012. nov. 6. 12:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
csajok mellé.19/F
2012. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
69%
Én olyan mellé ülök, aki nem büdös és kerülöm a cigányokat. Na meg ha felszáll az ellenőr, akkor én lépek a járműről sebesen.
2012. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ruházat állapota, arc, ülés módja.

Vagyis legyen tiszta, ne legyen sittes ábrázata, és ne folyjon szét az ülésen.

39F

2012. nov. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Nem szoktam leülni, mert nem utazom többet mint 30 perc.

Ha mégis le kell ülni valaki mellé, akkor mindig nő mellé ülök le, mert kisebb eséllyel büdös(bár néha...).

2012. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

többnyire középkorúak mellé, akiknek rendezett a ruhája. Kerülöm az öreg néniket, mert azok beszélgetni akarnak, a bácsikat, mert egyszer az egyik rámszállt, udvarolni akart, meg a tiniket is kerülöm, ha hordában vannak, mert hangosak.

32 N

2012. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
senki mellé nem ülök le
2012. nov. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Sima tömegközlekedésen nem szeretek leülni, távolságin mindig leülök, mert több órát állni nincs kedvem.


Én a busz/szerelvény hátuljában szeretek ülni, szóval mindig hátramegyek. Ezután szimpátia alapján döntök: fiatal, ápolt, normális kinézetű lányok vagy fiúk mellé szeretek ülni.

Ahova nagyon nem szeretek ülni az pl.:

- dagadtak mellé, ugyanis ők sosincsenek tisztelettel arra, hogy talán nem kellene nekipréselődni a másiknak. Ha nem fér el a segge egy ülésen, ne befele, hanem kifele tolja...

- idősek, középkorúak mellé (sok közülük igénytelen, büdös, sajnos, valamint a távolsági közlekedésen nagy hobbijuk banyatankot cipelni, amit nem a saját, hanem a mellettük lévő ülés lábaihoz tesznek. Emellett sokan szeretnek közülük beszédbe elegyedni is, én pedig nem vagyok rájuk kíváncsi).

- nagy pakkal utazók mellé

- szefósok, kockák mellé - pl. amikor felszállok a buszra és egy 17 éves bajszos, sárgafogú, kockásinges fiatalember a szcientológusok könyvét olvasgatja...na attól megáll az eszem (volt már ilyen).

- telefonálók mellé (utálom, ha végig beszélnek mellettem, ráadásul ezeknek a többsége úgy teszi, hogy mindenki hallja)

- hangosan diszkózenét hallgatók mellé

- pincsikutyás plázacicák mellé - egyszerűen mert irritál ahogy a táskában hordott kutyájukat babusgatják meg a műkörmükkel kopognak az iphone-on...


23/N

2012. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
A legfontosabb, hogy tiszta ruhában legyen. Idősek mellé csak nagyon indokolt esetben (fáj valamim, sokat utazok), mert a többségük büdös és könnyen átveszi a ruhám. Többnyire ,,tróger" kinézetű emberek mellé sem ülök, inkább egy jól szituált ember mellé. Lányok mellé meg főleg szívesen ül az ember. (Bár alájuk még szívesebben. :))
2012. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%

Én olyan helyre nem szeretek leülni például metrón, ahol velem szemben is ülhetnek, feszélyez az, hogy idegenek arcába bámuljak, illetve ha kihívóan öltözködik a nő, nehéz máshova nézni. Kedv és közérzet függő is nálam, van, amikor nem érdekel ha fáradt vagyok leülök ahol találok egy helyet.


Ma 13:22-es-nek csak annyit, hogy szerintem te ne is ülj sehova ha ennyire finnyás vagy:D:D

22/F

2012. nov. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%
Olyanok mellé szívesen, mint a 13:22, akik látványosan felsőbbrendűnek érzik magukat a többi utasnál. Ilyenkor rá is szoktam játszani, el-elpillantok felettük, sokat mocorgok, attól kikészülnek. Remek szórakozás. :)
2012. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!