Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Félhivatalos munkahelyi...

Félhivatalos munkahelyi e-mailezésben megkérhetem-e a velem hasonló korosztályú kolléganőt, hogy hogyan szólítson? Mindig Szilviának szólít meg levélben, amit nagyon nem szeretek, csak a Szilvit. (Nem ez a nevem, csak hasonló. ) 30/N

Figyelt kérdés

Munkahelyen levelezek egy távoli (másik helyen) dolgozó kolléganővel, egyszer találkoztunk is egy rendezvényen. Pár évvel idősebb nálam csak. Munkaügyben levelezünk, ennyiből hivatalos, de nem olyan kőkeményen formális közeg ez. Nyilván tegeződünk, keresztnevén írja alá ő is a levelet, én is. Mindig a Szilvit írom alá, ahogy szeretem, ha hívnak, de ő következetesen Szilviának szólít. Nagyon utálom, ha így hívnak, és csak sokkal idősebb emberektől, nagyon formális közegben viselem el.


Illetlenség lenne szólni a kolléganőnek, hogy a becenevemet használja? Annyira távolságtartónak érzem ezt a megszólítást, furcsa egy velem korú fiatal nőtől.



#keresztnév #becenév #megszólítás #munkahelyi levelezés
2015. ápr. 6. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy nem, de mit kockáztatsz?
2015. ápr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Keresztnéven szólítjátok egymást és tegeződtök is: teljesen belefér, ha megkéred arra, hogy hogyan szólítson.
2015. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
El fogja húzni a száját, hogy képes vagy ilyen marhaságért szólni...
2015. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát pont azt szeretném elkerülni. De annyira zavar, hogy következetesen a becézett alakot írom alá, ő meg mindig a teljes nevemet használja. Tökre dühít.


Igen, lehet, hogy marhaságnak tűnik, de akkor is dühítő. Persze valóban nem ez a világ legnagyobb problémája, elismerem. :)

2015. ápr. 6. 15:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Fogd úgy fel, hogy ő az érzéketlen, hogy nem veszi észre a becézett névalakot - Te pedig úrinő vagy és nem szólsz...
2015. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!