Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » XX. -ik kerület (Pesterzsébet)...

XX. -ik kerület (Pesterzsébet) Hova tudom bejelneteni "ottfelejtett" szemeteszsákokat? Telefonszámot vagy címet küldjön aki tud ilyet!

Figyelt kérdés

Nem találtam nyomát az önkormányzat oldalán. Pedig biztos, hogy nem egyedi a probléma. Legalább is, ahogy elnézem a többi utcát is.

Már kezd tele lenni a hócipőm, hogy majdnem minden héten a szemétszállítás utáni napon a házam előtt ott díszeleg két három szemeteszsák. (Néha mások előtt is.) A két szomszéd utca is tele van otthagyott hulladákos zsákokkal, vödrökkel. Ezek hetekik ott dekkolnak, majd valaki eltakaríthatja, de utána megint újak képződnek.

"Kukanapon" a szemeteskocsi nem viszi el. Egy hétig meg amúgy sem szép látvány, ezért nem érdemes otthagyni. Ráadásul néha "kiszakadnak", és akkor az utca tele van mocsokkal, amit az autók és a szél visz tovább.

Az sem korrekt, hogy én fizetem a szemétszállítást, de más szemetét teszem a saját kukámba, az enyém helyett. Én meg várom a következő hetet, hátha akkor nem elém rajkák a szemetet és én is megtölthetem a saját kukámat. (Még jó, hogy nincs annyi szemetünk.) Elegem van. Ha valaki gyakorlatban tudja, hol lehet ilyet bejelenteni telefonon, vagy írásban, kérem írja meg! Utóbbi jobb lenne, mert szeretném megkérdezni, hogy a mi városrészünket miért hanyagolja el az önkormányzat ennyire? Ha már alkalmaz annyi közmunkást, akkor legalább az adómból járjon annyi vissza, hogy a kiszakított szemeteszsákok tartalmát ne nekem kelljen összeszedni az utca túloldaláról.



2015. ápr. 10. 16:00
 1/1 kampócska válasza:
A kommunális szemetet a kocsi csak a kukából viszi el, a kirakott zsákokat nem szállítja el mert csak a kukában levő szemétért fizetsz szemétszállítási díjat a FKFV-nek.Ha vásárolsz tőlük egy második kukát és fizeted az elszállítás díját, akkor elviszik.Ha zöld hulladékod van azt a hulladékudvarokban vásárolt speciális zsákokban elviszik. Ezekre a kérdéseidre a FKFV honlapján, vagy az ügyfél szolgálatnál kapsz részletes választ.
2016. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!