Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van joga a fogadó családnak...

Van joga a fogadó családnak megszabni, hogy hányszor zuhanyozhat az au pair?

Figyelt kérdés
2 hete vagyok egy angol családnál, és meg lettem szólva, hogy mindennap zuhanyozok. Nem tiltották meg, vagy semmi ilyesmi, csak megjegyezték, de éreztem, hogy nagyon nem tetszik nekik. Ők a gyerekeiket kb. 3-4 naponta fürdetik kádban, a szülők is csak 2-3 naponta zuhanyoznak, de én ezt nem bírnám.

2015. ápr. 16. 23:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Még mielőtt valaki megjegyezné, abszolút nem büdösek, nem koszosak, meg nem is látszik rajtuk, hogy nem fürdenek mindennap, csak azért tudom, mert velük élek.
2015. ápr. 16. 23:15
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Mondd meg nekik, hogy mi barbár kelet-európaiak naponta szoktunk tisztálkodni :P

Max levonják a béredből a vízdíjat (de ha telik nekik gyerekcsőszre, akkor nehogy már a vízen cigánykodjanak...).


Nekem mondjuk van olyan angol kolléganőm, aki büdös :D Nem tudom, hányszor fürdik egy héten, de minden nap messziről szaglik :P

Szóval zuhanyozzál csak nyugodtan, abba még nem halt bele senki :)

2015. ápr. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szégyenlősködnék, kerek perec megmondanám, hogy mifelénk naponta fürdünk. Ha ez gond, mondják meg, mit várnak el tőled, illetve mi kell ahhoz, hogy naponta fürödhess. Pénzt akarnak, vagy a gyerekeiket féltik, nehogy ők is rászokjanak a tisztálkodásra, vagy konkrétan mi a gond. Udvariasan, de kereken kérdezz rá.
2015. ápr. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha már jogról kérdeztél, szerintem nem érdemes ilyen irányba elmenni. Ha bezárva tartanának egy pincében, az persze más kérdés, de ilyen dologban inkább legyen szépen egymás közt megbeszélve a dolog. Ha nincs is joguk megtiltani, sajnos joguk van másik au pairt felvenni.
2015. ápr. 17. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
"A magyarok is azóta fürdenek minden nap mióta a törökök megtanították őket tisztálkodni!" ezt egy török pasitól hallottam. Mi fürdünk minden nap de Nyugat-Európában tényleg csak 3-4naponta tisztálkodnak teljes testfelületen.Ezt meg kell hogy értsék.
2015. ápr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk a törökök se azért fürödtek, mert úgy érezték jól magukat, hanem mert az iszlám ezt írta elő nekik. A magyar paraszt meg nem hinném, hogy emiatt kezdett naponta fürdeni.
2015. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, mely népeknél alap naponta fürdeni/zuhanyozni. Én a magyar, német, észak-olasz, japán, és a török nemzetekre tippelnék.
2015. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!