Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Au pairként illene ajándékot...

Au pairként illene ajándékot vinni a fogadó családnak?

Figyelt kérdés

Egy üveg Tokajira gondoltam, plusz az anyukának valami angol nyelvű vagy szakács könyvet magyar ételekkel, vagy Magyarország nevezetességeiről. ez jó?

a gyerekeknek pedig nem tudom mit lehetne, mivel az egyik még csak pár hónapos, és a másik is még épp hogy csak másfél éves.

valami ötlet?


2011. aug. 28. 18:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mikor ismerősöm kiment au pairnek pont ugyanezt vitte!:D Egy üveg Tokaji meg egy angol nyelvű magyar szakácskönyv:P


Amúgy többet szerintem nem kell vinned.

2011. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Na, ezt örömmel olvasom! :D

És akkor ha a gyerekeknek nem viszek semmit, az nem baj? Bár még tényleg picik, és az ilyen plüssökre meg ilyenekre mindig az van írva, hogy 3 éves kor felettieknek ... :/

azon kívül meg nem tudok mit kitalálni :/

2011. aug. 28. 19:06
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, esetleg valami baba tea?:/ Jobb ötletem tényleg nincs, ruhát venni nincs értelme, valszeg nem találod el a méretet...


Kéz és lábtörést a kinti élethez:)

2011. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. aug. 28. 19:34
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ melyik országba mész. Én pl Belgiumba mentem és vittem igazi házi pirospaprikát kis üvegben. Én bort nem vittem mert féltem hogy összetörik a bőröndben, a gépre meg ugye nem lehet felvinni.

Gyerekeknek esetleg szinezőt, filctollat, majd felnőnek hozzá.

2011. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kis plüssmacit attól függetlenül vihetsz, ha nagyon szeretnél.Ezen ne múljon!:)
2011. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Aztán nehogy úgy járj, mint a többi: onnan tudta meg, hogy szemétbe dobtak mindent, hogy ő kellett kivigye a szemeteskukát és kiesett belőle a drága ajándéka.

Nem akarjátok megérteni, hogy egy munkavállaló nem visz ajándékot a munkaadójának. Apád vitt ajándékot be a gyárba amikor bement dolgozni ?

Te nem vendégségbe mész oda, te ott ki leszel használva.

2011. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

hát jó.. mindegy. a bort már megvettem, szóval azt biztos odaadom. ha ki akarják dobni max megiszom én :D

am Angliába megyek

2011. aug. 28. 22:09
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

21:46

Nem, nem vitt a gyárba ajándékot, de nem is ott élt hónapokig/évekig a családdal együtt.

Ne legyél már ennyire negativ, én is voltam au pair, vittem ajándékot, nagyon örültek neki, teljesen meghatódtak.

Talán jobb lenne ugy beállitanai minden nélkül, hogy császtok!Megjöttem!?

2011. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
NO, meg apa nem is kulfoldre ment a gyarba dolgozni, ugye? A fonokkel nem toltott 24/7, nem tartozott a fonok csaladjahoz honapokig, ugye? A piciknek is kell valamit vinni. Kis plussz az jo lesz. Angliaban imadjak a plusszoket, meg felnottkorban is megtartjak az ilyen ajandekot, mint emleket.
2011. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!