Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell mindent levidékezni...

Miért kell mindent levidékezni, ami nem Budapest? Még a megyeszékhelyeket is?

Figyelt kérdés
Nálunk úgy van h az a vidéki, aki faluban lakik vagy kisebb városban és nem a megyeszékhely. Ott van egy buszpályaudvar aminek a vidéki a neve, onnan indulnak a távolsági buszok a falvakba. Na az a vidék, nem a nagy városok. De a Budapestiek szerint minden vidék ami nem Budapest és ez eléggé bosszantó. Na meg felmenni Pestre, az a legidegesítőbb és földrajzilag se jó, mert én pl északabban lakom. Komolyan olyan érzést kelt az emberben hogy nagyon sok mindenről lemaradunk mert nem a fővárosban élünk, pedig ez egyáltalán nincs így.

2015. ápr. 29. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell ezen kattogni?
2015. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Elárulom hogy minden irányban létezik ellentét, bár azért egyik sem életre-halálra menő. Budapestiként pl. mindig megkapom egyik falusi rokonomtól hogy "ha vidék nem lenne Pest éhenhalna", de a mai napig nem tudom hogy neki személyesen (ő ugyanis autószerelő) mi köze Budapest élelemellátásához... Illetve ha ez megnyugtat még Budapesten belül is léteznek sztereotípiák, mégpedig hogy Budán a sznobok laknak, Pesten meg a prolik. Sőt, vidéken is szerintem teljesen más a gondolkozás a Duna két oldalán, főleg ha még a Tiszán túlra is tekintünk...
2015. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
én Budapestet is vidékezem, úgyhogy bocsesz:))
2015. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%

# 2


Az autószerelő rokonod azt mondta, hogy ha ő nem lenne, akkor a "Pest éhen halna", vagy azt, hogy "ha vidék nem lenne, Pest éhen halna"? :-)

2015. ápr. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ez pont nem tévhit, hanem tény, hogy ha nem lenne a vidéki mezőgazdaság, akkor sokanm, főleg városokban éhen halnának, mert annyira drága lenne az élelmiszer, hogy egyre kevesebben tudnák megfizetni.
2015. ápr. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Az autószerelő rokonod azt mondta, hogy ha ő nem lenne, akkor a "Pest éhen halna", vagy azt, hogy "ha vidék nem lenne, Pest éhen halna"? :-)"


Akkor pontosítok: ha a magyar és külföldi vidék mezőgazdasága nem lenne (mivel áruk jelentős része sajnos külföldi). Az autószerelő rokonomnak semmi köze Budapest élelellátásához, vidéknek nyílván hogy van. Lehet persze visszaoltani, de szerintem hülyeség ebből ekkora ügyet csinálni... Csak azt akartam elmagyarázni a kérdezőnek, hogy beszólogatás meg hurrogás mindkét oldalon van, sőt Budapesten belül is ahogy utána írtam.

2015. ápr. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Megyeszékhelyen lakom és csöppet sem zavar, hogy Pesthez képest vidék vagyunk :)
2015. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hiába megyeszékhely, attól még vidék.
2015. ápr. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig sok mindenről lemaradsz. Baz Én múltkor bementem a belvárosba olyan éjfél közül hétköznap. Apám annyi ember volt meg akkora közlekedés a körúton mintha teszemazt délután fél három lett volna.Lehet ők nem akartak lemaradni.
2015. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen, lemaradtam a tömegről, nagyon hiányzik az nekem xdd
2015. máj. 1. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!