Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy szülinapi bulin hogy...

Egy szülinapi bulin hogy köszönjek és hogy mutatkozzak be ismeretlen csajoknak?

Figyelt kérdés

szia x vagyok és kézfogás? vagy szia x vagyok és 2 puszi?

18/f


2015. máj. 1. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Èn nagyon utáltam a puszilkodást. Föleg idegenektöl.

Szerintem kézfogás.

2015. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kézfogás vagy semmi. Puszit inkább hanyagoljuk.
2015. máj. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De jó ezt olvasni. Mindig is utáltam csajként, hogy valaki jött és szinte még csak nem is köszönt. Szerintem az elképzelésed rendben van. Puszit meg adsz, ha úgy érzed, de szerintem nem feltétlenül kell.
2015. máj. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor ha odaérek, akkor mindenképp kézfogás, puszi nem.

Viszont ha vége a bulinak és hazamegyünk, akkor mehet a puszi vagy akkor is inkább kézfogás?


Köszi a válaszokat.

2015. máj. 1. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk úgy szokott lenni, hogy vagy puszi vagy semmi. Ha teljesen ismeretlen jobb szerintem a semmi. Következő alkalommal már mehet a puszi.
2015. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

>> kézfogás, puszi nem


Látom, abban a tévedésben vagytok, hogy a kézfogás = köszönés. Nem az.

Szimplán fogalmazva: első és legfontosabb a köszönés, nálatok, 18 éveseknél mehet a szia, csá, vagy ami éppen divatos. A kézfogás csak egy ráadás és nem helyettesíti a kézfogást. Csak köszönés - kézfogás nélkül mehet. De köszönés nélkül kézfogás ?!? Brrr...

2015. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az 5. mondatot elírtam, helyesen: A kézfogás csak egy ráadás és nem helyettesíti a köszönést.
2015. máj. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy mutatkozz be, hogy egy alkalmas pillanatban (amikor éppen nincs vitában másvalakivel) odamész hozzá és azt mondod: Szia, még nem ismerjük egymást, én Szabó Károly vagyok. Ebben benne van ami a legfontosabb: a köszönés és a bemutatkozás. A többi (kézfogás vagy puszi) akkor, amikor magától is természetessé válik, vagyis adja magát...
2015. máj. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönsz ahogy szokás, mondjuk azért inkább a szia minta csőváz vagy a csácsumicsá :)


A kézfogás már a bemutatkozás része, nem a köszönéshez tartozik. Elvileg lány nyújtja előbb a kezét, de a fiú mondja előbb a nevét. Ehhez manapság már nem ragaszkodnak, ahogy adja magát. Az egymás szemébe nézés viszont fontos.


Puszi elvileg nincs, de kétségtelen, hogy nagyon terjedőben van a szokás. Tehát ha a lány kezdeményezi, akkor legyen puszi, de ha nem, akkor te ne kezdeményezd. Ez a későbbiekre nézve is alapszabály lehet, egészen addig amíg a kapcsolatból egyértelműen ki nem derül, hogy van-e puszi vagy nincsen.

2015. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!