Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mondják sokan, hogy:...

Miért mondják sokan, hogy: "elég gáz, hogy csak részegen tudják jól érezni magukat"?

Figyelt kérdés
Ahogy itt olvasgattam kérdésekre adott válaszokat, elég sokszor találkoztam ezzel a válasszal. Ne meg azzal, hogy a fiatalok azért isznak, mert menő. Ezeket nem tudom hova rakni.

2015. máj. 7. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a legtöbb kamasz valóban csak azért iszik és füvezik, hogy ne maradjon ki a társaságból. És mert a legtöbb kamasznak ez jelenti az egyetlen szórakozást. Na ezért.
2015. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert így van egyeseknél. Igazából tényelg az van, és sokan be is ismerik, hogy nem igazán viselnék el sokéig a társaságot, ha nem innának. Ez eléggé szomorú, nem?
2015. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én is csak akkor viselem el az embereket ha iszok.nem is megyek gyakran bulizni....
2015. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Amit mondtatok jogos, és helyt álló. De több esetben is, a körülmények ismerete nélkül képesek páran ilyen kijelentéseket tenni. Szerintem ez nagyon durva általánosítás. Az is, hogy az ilyen emberek hülyék, s nem lesz belőlük semmi stb...

Ezt sem értem igazán. A hülye emberek jellemvonása az, hogy vakon megbélyegeznek másokat, vagy esetleg helyzeteket. Szerintem ez rosszabb, mint 'rajkodásból' inni. Mert míg az egyik talán(!) csak be akar épülni egy közegbe, addig a másig erősen támadja azt. Persze csak ha mindenképpen általánosítani akarunk.

2015. máj. 7. 21:23
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

ezt én sem értem.

nem vagyok alkoholista, és nem menőzésből szoktam inni, de azért szeretek néha berúgni, és úgy bulizni. de ez nem jelenti azt, hogy nem tudnék józanon is szórakozni, csak egyszerűen jólesik részegnek lenni :D

nem hányásig meg detoxig iszom magam minden nap, most az anyagiak miatt vagy másfél hónapja nem is voltam részeg, de már kívánok egy jó kis ivós bulit :D

20L

2015. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Amúgy én speciel minden hétvégén iszok, jó barátom az alkohol. Ennek ellenére szép jövő áll előttem, iskola mellett dolgozok, és egészséges társasági életet élek.

Amúgy: 19/F

2015. máj. 7. 21:25
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Már régen is megmondták: "Kelet-Európában nem érdemes kijózanodni".
2015. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt is ugyanúgy általánosítják aki nem iszik. Leszólják, lenézik, kinevetik. Amikor az ember olyan cikkeket olvas, ami konkrétan kijelenti, hogy inni márpedig kell, akkor is ha rosszul vagy tőle, különben a te hibád lesz, hogy mindenkinek elromlik a bulija, akkor az ember megkérdezi, hogy mi vaaaan?

Úgyhogy szerintem egyik oldal sem ártatlan. Sőt mivel akik isznak valamennyit azok vannak többségben, így azt gondolom az ő helyzetük, megítélésük jobb.

Én sosem gondoltam, hogy aki iszik aból nem lehet semmi. Nekem minden osztálytársam zseni volt, kitűnő tanuló egy kemény gimnáziumban, versenyek, nyelvvizsgák tömkelege, aztán minden hétvégén betegre itták magukat. Ennek ellenére ugyanúgy lesz belőlük valami, arról viszont nem tehetk, hogy így sem szimpatikus amit csinálnak. De az ő dolguk, engem nem zavar, amíg ők sem szólnak bele abba, hogy én meg nem iszom!

Konkrétan az itallal való ellazulással nekem az a problémám, hogy ez egy hazugság. Az ember gondját nem oldja meg csak elfedi. Kb olyan mint egy doppingszert szedő sportoló. Nem a saját erejéből lesz jobb. Amikor vége az italnak, visszaesik ugyanarra a szintre. Legalábbis én olyat nem hallottam, hogy az alkohol megtanította volna valóban, pia nélkül is jól érezni magát, bátrabbnak lenni. Na most én ezt magamon képtelen lennék elviselni, és nem értem, hogy más szerint miért jó megoldás, de hát tényleg nem az én dolgom.

2015. máj. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

"jó barátom az alkohol...szép jövő áll előttem"

biztos:) csak tudod egy idő után már nem jó, hanem elválaszthatatlan barátod lesz. És ahogy mondani szokták, nem az az alkoholista, aki mindennap lerészegedik, hanem aki nem bírja ki akár egy kevés pia nélkül.

Ne legyen igazam...

2015. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Depressziós vagyok és ritkán járok társaságba, de nekem az alkohol tényleg segít a hangulatom javításában, valljuk be, csak javítani lehet rajta.

Legyen gáz, de még gázabb, ha mások véleményét meghatározóbbnak vélném, mint a sajátom.

18/L

2015. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!