Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tartják sokan undorítóna...

Miért tartják sokan undorítónak a meztelenséget?

Figyelt kérdés
Nem a beteges magamutogatásról van szó természetesen, de sokan például miért botránkoznak meg azon, hogy valaki meztelenül szeret aludni vagy a meztelenül való szaunázást tartja normálisnak stb.?

2013. dec. 16. 08:04
 1/10 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem nem ezen botránkoznak meg, hanem ha ez az infó kijut a privát szférájából. Engem például nem az szokott zavarni, amikor valakiről kiderül, hogy pucéran alszik, hanem mikor ő maga reklámozza nagy hangon. A legtöbb kultúrában kialakult egyfajta szemérem, mint társadalmi norma, és valahogyan ezt sérti az is, mikor valaki ilyesmiről beszél, pláne ha nem is kérdezték róla. :)


Amúgy persze nem teljesen tabu téma, lehet róla beszélni, csak annak is meg van a helye, módja, ideje. Ha valaki ezt nem érzi, az szokott kicsit ellenszenves lenni.

2013. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Aki kíváncsi a válaszomra, olvassa az előzőt. Ugyanezt írtam volna.
2013. dec. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Csak akkor tartom undorítónak,ha számomra gusztustalan az illető.
2013. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért, a meztelen szaunázás nem normális?
2013. dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 norbyka28 válasza:
100%
ez egy nagyon jó kérdés látod mert ezt én sem értem pedig szerintem nincs benne semmi rossz. Én pl.meztelenül alszok és ha tehetem sokat úgy is vagyok és nem nagyon zavar hogy ki lát és ki nem így születtünk
2013. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A meztelenség még mindig tabu sokaknál. A beidegződés, neveltetés, és még mindig kevés szó esik a meztelenségről a médiában.

A nudizmus, naturizmusrol alig hallani valamit a médiában.

2013. dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
A társadalmi fejlődés hátránya, hogy ez tabu lett. Én szeretek úgy lenni, de csak ha egyedül vagy ha a Párommal vagyok. Persze nem élünk így de pl.: fürdés után nem öltözünk azonnal, van hogy így alszunk. Ebben nincs semmi rossz. Aki elítél, az lehet, hogy nagyon gátlásos, az a saját baja, és ne másra vetítse ki. Xar neki. :)
2013. dec. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
szerintem csak téged tartanak undorítónak meztelenül.
2013. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Legfőképpen a társadalomba beidegződött álszent prűdériára vezethető vissza, mint ahogy egy rakás hasonló dolog.


Vannak, akik átesnek a túlsó ló másik oldalára, az sem követendő példa. De előttem leírták már páran a téma ezen részét :)

2013. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
29 éves fiú vagyok! Én télen-nyáron mindig teljesen meztelenül alszom! Pár hónapja lakok együtt egy albérletben egy szobába egy 23 éves nagyon jó lány barátommal aki megszokta ezt tőlem, mármint azt hogy este zuhanyzás után teljesen meztelen vagyok és úgy is alszok, sokszor ő is! Ha akikkel együtt vagy egy lakásban nem zavarja akkor egész nyugodtan lehetsz pucéran! (Jani 29 év) ( te? )
2014. jan. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!