Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért félnek sokan a zsidóktól?

Miért félnek sokan a zsidóktól?

Figyelt kérdés

Én magam is zsidó vagyok, de amikor ezt valakinek elmondom, vagy szóba kerül akkor úgy érzem megrémülnek az emberek.

Szabályszerűen megrémülnek, megijednek.


Miután ezt megtudja az illető egyből távolságtartóbb lesz.

Ha rákérdezek, akkor azt mondják, hogy ők nem távolságtartók.


Ilyet más is tapasztalt?



2013. szept. 15. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Ne Jobbik-gyűléseken próbálj ismerkedni, normális ember nem reagál így.
2013. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem járok semmiféle gyűlésre.
2013. szept. 15. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalattal nem tudok szolgálni, nem vagyok zsidó. Gondolom egyénfüggőek az okok zömmel, általánosságban ezek lennének a tippjeim.


Pl. nem nagyon tudják, mit mondjanak vagy NE mondjanak neked, hogy esetleg mi az, ami sértő lenne számodra, ami számukra amúgy nem az, szerintem ez a "polkorrektség" egyik visszacsapása, sokakban azt az érzést kelti, hogy porcelánként kell kezelni a vallási/faji kisebbségeket. Nem akarnak kínos szituba kerülni, pl. ha meghívnának magukhoz ebédre és disznósült lenne, mert megfeledkeztek róla.

Az is lehet, hogy bizalmatlanok, rossz sztereotípiák miatt.

Egyszerűen az hogy valamiben gyökeresen más vagy (vallás), az is kényelmetlen helyzetbe hozhatja az embereket, míg pl. ateisták, keresztények elég megszokottak errefelé (=mindenkinek vannak az ismeretségi körében, tudjuk, melyiknél mik az érzékenyebb vagy tabu témák, miről érdemes és nem érdemes vitát nyitni), legtöbben pl. a krisnásokkal, hindukkal, wiccásokkal is ugyanúgy nehezebben kezdenénk valamit, hiába van mindenki ugyanúgy emberből. Az, hogy közlöd a vallásod (hogy miben vagy más) okozhat ilyen "blokkot", nem tisztázottak azok a kimondatlan-íratlan illemszabályok, amik a "megszokott" csoportokkal evidensek.

2013. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon oszinten mondom, es NEM BANTANI AKARLAK:

Ha fiatal vagy, akkor menj Izraelbe, ott TERMESZETESNEK tartjak, hogy zsido vagy, es CSAK az egyeni tulajdonsagaid alapjan viselkednek majd veled szemben.

Egyszeruen nem lesz eloitelet veled kapcsolatban, pont ugy, ahogy MO-n sincs eloitelet valakivel szemben mert pld katolikus.

2013. szept. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából #3 nak van igaza.


Nem tudják, mit szabad mondani, mit nem, mert, ugye vannak az elõítéletek, de a "Kedves Vezetõ" aszonta: "I-ten ajándéka". Így a "Kedves Vezetõ" szerint a zsidókat szertni KELL és az ilyesmi mindig zûrös.


Persze, a kiegyensúlyozott embereknél, akiknek eddig sem volt semmilyen elõítéletük, nem tapasztalsz semmi különlegeset.


Magam pl - ha az idõjárás megengedi - kipával a fejemen járok, szal nincs rajta sapka. A szembejövõk legtöbbjének egyszerûen nem tünik fel. A kisebbség egy rész barátságosan, más része kifejezetten ellenségesen néz rám és vannak olyanok is, akiken, mint írtad, látszik, hogy megijednek. Szerencsére - mint mondtam - a többség úgy reagál, ahogy kell, vagyis sehogy. :)


Szóval nem kell Izraelbe menni ahhoz, hogy elõíelet nélkül nézzenek az emberre, csak nem azt a kisebbséget kell nézni. :)

2013. szept. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem éppen mai kérdés, de azért válaszolok. Én nem rémülök meg, nem látok rá okot. Csak éppen nem tudok vele mit kezdeni. Ha még valamilyen téma kapcsán (pl vallás) felmerül, még érthető, sőt egy érdekes beszélgetés is lehet belőle. Viszont ha csak úgy random benyögöd, hogy te zsidó vagy, az mind szép és jó, csakhogy én ehhez nem tudok mit hozzászólni.
2013. szept. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!