Hogy kéne viselkednem?

Figyelt kérdés

Régen jártam egy táncos csoportba és jött egy nő aki énekelt (énekel) és el vitt minket egy tv csatornához. Utána a tanáraim és az énekes között volt egy "kis" vita. Én és anyukám tartottuk vele a kapcsolatot és miután ez kiderült próbán a következőn kiraktak . Pedig annyit csináltam ,hogy kimentem a lányokkal WC-re . 2 lány mindig kijártak az udvara vagy épp át a parkba ha úgy hozta kedvük .Én csak egyszer csináltam azt , hogy próba közben kimegyek WC-re , és azzal vádolnak , hogy telefonozok , mikkor nincsen telefonom. És a legjobb barátnőm is oda jár táncra és olyanokat hallok vissza , hogy : "Meg lesz tépve , ha meglátom " vagy "Már egy csomó ideje nem csinálja jól ." (ezzel semmi bajom , mondja meg ha rosszul csinálom) . De volt olyan ,hogy megmondták ,hogy nélkülem jobb lene az egész csoport. És ezt a kérdést azért teszem fel , mert faluban lakunk , és elég sokszor találkozunk. Így mit csináljak hagyjam vagy álljak le vele vitatkozni??

Helyesírási hibákért , bocsi



#tánc #etikett #énekes #falu kultura telefon
2015. máj. 17. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom hogy leálj vitázni, próbáld megoldani emberként, lehetőleg kerülve a konfrontációt, legyél okosabb és ésszel old meg a helyzetet.
2015. máj. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A hibáidat most tényleg hagyjuk, de a kérdésedet a helyesírásodtól eltekintve sem értem. Ha már úgyis kiközösítettek a csoportból, akkor mi a kérdés?


Szeretnéd, ha újra maguk közé fogadnának, annak ellenére, hogy valamiről/valakiről más a véleményed, mint az övék, és ezt ők nem tűrik el, sőt kemény szavakkal "büntenek" is téged emiatt?


És egyáltalán megéri egy olyan csopotba tartozni, amit az tart össze, hogy ugyanazokat utálják, és minden csoporttagnak kötelezően mindig ugyanazt kell gondolnia mindenről és mindenkiről?


Az milyen "legjobb barátnő" már, amelyik olyat mond, hogy: "Meg lesz tépve, ha meglátom"? Szerintem nem "a legjobb", sőt, talán nem is igazán "barátnő".


Azt nem írtad, hány éves vagy, de azt igen, hogy egy faluban laksz. Egy kisebb településen élve sajnos eleve adott (és meglehetősen kicsi lehet) azoknak a hozzád hasonló korú embereknek a köre, akik egyáltalán szóba jöhetnek barátnőként.


Ennek ellenére azt javaslom, hogy ne maradj benne olyan bandában, amelyiknek az értékrendjét nem tudod, vagy nem szeretnéd elfogadni és/vagy az nem hajlandó elfogadni a tiédet.


Esetleg a "legjobb barátnőddel" megpróbálhatod higgadtan tisztázni a helyzetet, de semmiképp se vitatkozz, vagy pláne veszekedj vele. Mondd el, hogy mi a véleményed erről a helyzetről, és azt is, hogy sajnálnád, ha emiatt szakadna meg a barátságotok. Még ha sikerül is az üvöltözést, hajtépést, egymás szapulását elkerülni, akkor is kétesélyes a helyzet: vagy újra barátnők lesztek, vagy elzárkózik ettől, és akkor nem. Akkor sincs tragédia; az élet ilyen: meg kell tanulnunk előbb, vagy utóbb leválni bárkiről, még a családtagjainkról is, hát még a (volt) barátainkról!


Ma, az internet korában pedig már egyáltalán nem kell kétségbeesned amiatt, ha a szűkebb környezetedben nem találsz magadnak olyanokat, akik elfogadnak téged olyannak, amilyen vagy. Tudod: Olyan ember leszel öt év múlva, amilyen könyveket olvasol ma, és amilyen emberek körülvesznek! (És közben tényleg csiszolhatnál a helyesírásodon és a fogalmazási képességeiden is. Ártani biztosan nem fog, ha megtanulod mindenki számára egyértelműen kifejezni magad. :-) )


Bocs, ha túl hosszú lett.

2015. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt. Nem is akarok le állni veszekedni. Csak a "barátnő" mindig a táncot meséli . De ő egyre jobban benyalja magát a tánc tanárnak. De én úgy vagyok vele , ha ez vele történt volna meg akkor gondolkozás nélkül ott hagyom a csoportot. De nem várom el tőle, hogy megtegye . A falunapon sorba jöttek hozzám az emberek ,hogy miért nem táncoltam. A volt csoportomból meg senki se akart velem beszélni . Szóval ez azért elégé fájt . Helyesírási hibákért bocsi!!
2015. máj. 25. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!