Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Bajcsy kórházban tényleg...

A Bajcsy kórházban tényleg verik az emberek a liftet, amiért sokáig jön?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ezt mesélte, eléggé meglepődtem, mert Győrben is ugyanolyan, hogy van 3-4 lift és vagy negyed órát kell várni, mire felér az egyik, ráadásul időnként megáll olyan helyeken is ahol senki nem száll ki vagy be. Eddig még nem láttam senkit, hogy dörömbölt volna az ajtón. A Bajcsyban ez a szokás, ez eléggé nevetséges szerintem? Hát igen, a pestiek már csak ilyenek és gondolom a többi kórházban is ez megy ott...

2015. máj. 19. 20:17
1 2
 1/16 Shai-Hulud ***** válasza:

"Eddig még nem láttam senkit, hogy dörömbölt volna az ajtón."

Én se.


"Hát igen, a pestiek már csak ilyenek és gondolom a többi kórházban is ez megy ott..."

Hát igen, ha a paraszt feljön Pestre, gyakran veri ököllel az ajtót, mert azt hiszik itt ez a szokás...


Rosszul gondolod azt is, hogy a pestiek már csak ilyenek, meg azt is, hogy a többi kórházban is ez megy. Ha előfordul ilyesmi, azt a pesti emberek sem nézik jó szemmel, mert ez itt is pont úgy bunkóságnak minősül, mint Győrben.


Az általánosítás elég nagy hiba, főleg, ha neked nincs is tapasztalatod a dologról, csak hallomás után ítélkezel.

2015. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

jó csak megkérdeztem, már ez is baj. Főleg, hogy láttam, hogy a busz ajtaját csapkodtál mert első ajtós felszállás volt, és nem bírták megvárni, ebből indultam ki.

Győrben is első ajtós van mégsem veri senki az ajtót. A buszos esetet a saját szememmel láttam, ez a kórházi lift csak ráadás de ezek után persze, hogy el tudja képzelni az ember.

2015. máj. 19. 21:07
 3/16 anonim ***** válasza:
"Győrben is első ajtós van mégsem veri senki az ajtót." - Egyébként Pesten se. De antiszociális k0cs0gök mindenhol vannak. És minél nagyobb egy település, annál stresszesebbek az emberek.
2015. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Shai-Hulud ***** válasza:
Valamit elírtál, nem a liftet verik, hanem a liftest! :-)
2015. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

Jaja.. pesti kötsögök már csak ilyenek, hogy nőket vernek :)


Mi az, hogy szokás? Előfordul. Jön a betegszállító, a vérszállító, az orvos, a nővér, a műtős és a hullaszállító, a ruhás és a kajás. Őket van, hogy kulccsal viszik fel, amit néhány beteg és hozzátartozó nem ért meg. Mivel mindenki különböző és különböző vérmérsékletű. Valószínű egyéni, hogy ki dörömböl, ki vár és ki az aki inkább a lépcsőn megy fel. A betegek és hozzátartozók nem egy zárt közösség, aminek szokása van, hanem éppen aznap összejött emberek tömege. Budapestről és közel 10 (!) környező településről.

Amúgy remélem körbejártad az összes budapesti kórházat MÁV Kórháztól a Kútvölgyiig át és nem csak elkezdtél egy hallottamanagynénémkisfiánakamostohaunokatestvérénekaszomszédjától tutibiztos infó alapján ítélkezni és pestiek már csak ilyenezni és többi kórházazni.

2015. máj. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyszer láttál vmit, és abból ítélkezel... én napi szinten járok első ajtós busszal, tömöttebbel is, Pesten, és soha senki nem verte az ajtót. Liften sem, pedig rengeteg olyan intézményben megfordultam már, ahol több száz, ezer ember megfordul naponta, és ahhoz képest csigalassú volt a lift.

Ennyi erővel én meg mondhatnám, hogy a vidékiek mind tahók meg pletykásak és a többség kívülről sem látott színházat egész életében, de percre pontosan vissza tudja idézni a Való Világot, a Barátok Köztöt, a Mónika Showt meg az aktuális brazil szappanoperát. Igen, ismerek ilyen vidékit, nem egyet. De attól még nem mondom azt, hogy háááát, vidéken ilyen mucsai az összes...

2015. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tudod, sok mucsai (győri) följön Pöstre, s azt hiszi, hogy a kórházakban személyi lift van, oszt kitámasztja az liftajtót, hogy az "elvileg" 10 perces vizsgálat után rögtön ott legyen a lift. Ilyenkor bizony előfordul, hogy lent dörömbölnek - főleg ha csak egy lift van.

Bocs. Vicc volt.

Valójába előfordul, hogy a műtősök támasztják ki az ajtót, mert valakit sürgősen a műtőbe kell vinni. S nem csak Pesten... De a kórházakban általában több lift van, de vannak türelmetlen emberek.

2015. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
én nem nevezném a megyeszékhelyeket vidéknek, és a városokat se nagyon, csak a falvakat, na az a vidék. De a pestieknek minden vidék ami nem Budapest és ez nevetséges
2015. máj. 20. 16:25
 9/16 anonim válasza:

Az a nevetséges, hogy ítélkezel olyasmiért ami a világon bárhol előfordulhat. Te akarod úgy látni, hogy Budapesten bunkók az emberek. Te akarod elválasztani fennkölt Győri vagy milyen mivoltodat a bunkó Budapestiektől.


Ha elmondanád, hogy lehet megkülönböztetni a fővárost a mitől is? Tehát mi az a szó ami nem bunkó de a ti tiszta lelkű, liftrongálásmentes városotokat a többi hasonló várossal együtt definiálja Budapesthez képest? Szerintem a vidék a magyar szóhasználatban teljesen elfogadott. Persze lehet, hogy Győrben nincsen színház, hanem vannak a vidéki színházak és a győri és nincs szálloda se, hanem vannak a vidéki szállodák és a győri szállodák.


A helyett hogy azt mondtad volna: bocs, tényleg nincs jogom olyasmiről nyilatkozni amit nem láttam inkább kerestél egy hibának látszó valamit. Ez a nevetséges.


További jó hallomásból mindenttudást és ilyesmin való bosszankodást és sok-sok, magadtól értékes időt elvételt kíván valaki aki a Bajcsyban az egyik lifttel szemben dolgozik :)

2015. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

te mégis miről beszélsz? Mi az hogy Győrben nincs színház meg szálloda, meg milyen vidéki meg győri színházak meg szállodák??? Te ezt hogy értetted???


Ám gondoltam, hogy a pestiek be fognak támadni

2015. máj. 20. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!