Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit akar kifejezni az az...

Mit akar kifejezni az az ember aki kézfogásnál nem engedi el a másik kezét?

Figyelt kérdés
Mi a legjobb amit a másik fél tehet ilyenkor?

2015. máj. 20. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasba szúrod.

Vagy rálépsz a lábára.

Vagy rálehelsz erőteljesen és közben ezt mondod: Pont egy hete mostam fogat utoljára... :-)

2015. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 piriiiii ***** válasza:
70%

A másik azt tesz, amit jónak lát. Ha jónak látja, hogy a partner szorongatja a kezét, akkor menjenek kézen fogva. :)

Ha nem látja jónak, húzza ki egészen egyszerűen a saját kezét a szorításból, oszt csá.

Hogy mit akar kifejezni... vagy azt, hogy van benne egy egészen pici kattanás, vagy pedig, hogy egy kissé talpnyaló, rajongó. Vagy semmit.

2015. máj. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra törekszik, hogy ő legyen a domináns. Alap esetben a kéz megszorítása kézfogásnál arra utal, hogy uralkodni akar feletted. A kézfogás sokat elárul egy emberről, sokan ezt külön tanulják. A lagymatag kéz, ami kifolyik a kezed közül gyenge és irányítható jellemre utal. Az ilyen kezet gyorsan elengeded, mert rögtön megállapítod, hogy ki van erőfölényben. Ha valaki túl erősen szorítja meg de rövid ideig, az rögtön közölte, hogy márpedig ő az "erősebb". Ha a kézfogás kissé hosszúra nyúlik, ott valószínűleg az illető nem tud dönteni az erőfölényben és még tesztelni próbál. Én ilyenkor kicsit még rászorítok, és rögtön elengedi. :-) Amúgy nő vagyok, de eléggé erős a szorításom.

Hogy tisztázzuk, itt nem a fizikai erőnlétről van szó, hanem a szellemi kapacitásról és dominanciáról.

Lehet még egy másik oka, ha nem szorít, de nem enged el: Az néha lehet egyszerűen seggnyalás, vagy belemélyedt a két szemed világába. Minden esetre intelligens ember csak addig fogja a kezed, amíg ki nem mondod a neved, és ő a sajátját. Ha már ismeritek egymást, akkor csak addig, amíg köszöntök egymásnak.

2015. máj. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ilyen kollégám.

Kezet fogtunk, aztán másodpercekig nem engedte el a kezemet, hanem erősen fogta és lassan rázogatta le meg fel. Közben meg bárgyún vigyorgott és olyanokat mondogatott, hogy "hogy vagy?", meg "Remélem, kitűnően érzed magad" meg "Én kitűnően érzem magam, és te?". Később kiderült, hogy belépett valami MLM termékforgalmazó cégbe, és ott tanították neki.


Hát nem tudom. Nekem eléggé visszatetsző.

A kézfogás az kézfogás. Megszorítjuk egymás kezét azt jónapot. (Mondjuk én kézfogás nélkül is el tudnám képzelni az életet, de hát mit lehet tenni, ez a szokás...) :-)

2015. máj. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Láttam egyszer ilyet, munkahelyen az új ember jött bemutatkozni, odalépett a kollégámhoz, kezet ráztak és úgy maradtak, kézen fogva, közben az "új" magyarázott, egyszer csak megszólal a kolléga "elnézést, visszakaphatnám a kezemet?" hát én majdnem felröhögtem hangosan, azóta is szállóige nálunk ez a mondat.
2015. máj. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!