Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen ajándékot vihetnék...

Milyen ajándékot vihetnék vendégségbe?

Figyelt kérdés
Külföldön fogok nyaralni egy barátom családjánál és nem szeretnék üres kézzel menni. Még soha nem találkoztam velük, szóval semmi személyeset nem tudok adni, és olyasmi kéne, ami épségben kibír egy repülőutat. Remélem tudtok pár tippel segíteni!

2015. jún. 19. 00:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Még valami, semmi erőltetetten magyaros kacatot nem szertnék adni, meg a szeszesital sem jöhet szóba, mert csak 16 vagyok, szóval az ilyesmit biztos furcsának találnák.
2015. jún. 19. 00:23
 2/4 anonim ***** válasza:
Erőltetetten magyaros kacatot nem vihetsz ? Mi mást vihetnél Magyarországról ? Akkor vigyél egy szép arany Dávid-csillagot vagy egy szép ezüst kenőcstartót.
2015. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"meg a szeszesital sem jöhet szóba, mert csak 16 vagyok, szóval az ilyesmit biztos furcsának találnák."


Én 16 évesen Németországba cserediákként 52 fokos házipálinkát vittem, meg Tokajit. Mindkettőt imádták.

2015. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincsen azzal, ha magyaros dolgot viszel és/vagy szeszesitalt.

MIvel külföldre mész magyarként, még valamilyen szinten elvárás is, hogy valamilyen olyan dolgot adjál, amit kint nehéz vagy nem lehet beszerezni. Pl szerintem furcsán venné ki magát, ha magyarként vinnél Németországba egy üveg Jégermájsztert.


Ha nem akarsz szesesitalt, vihetsz paprikát, szalámit, CD-t magyar népdalokkal, stb.

A szeszesital a legbiztosabb, mert ha pl. nem szeretik a kaját, a pia azért elfogy, legfeljebb a barátaikat megitatják vele.

2015. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!