Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehet helyreállítani a...

Hogyan lehet helyreállítani a családi békét? (leszbikusság)

Figyelt kérdés

Nem rég közölte velem egy kedves barátnőm, hogy összejött egy lánnyal. Nem vagyok szent, az én arcom is megért volna egy misét. Gyerekkorom óta ismerem őt és a családját is. Elmesélte nekem részletesen, milyen cirkusz kerekedett náluk otthon, amikor ezt bevallotta. (de ide én most nem részletezem) Ő teljesen le van törve azóta és alig szól valamit. Nagyon szeretnék neki néha valami biztatót mondani vagy egy valóban hasznos tanácsot adni, de nem vagyok egy nagy bölcs, ezért írtam ki ezt a kérdést.


Pár dolgot még elmondanék, amiről úgy gondolom, hogy segíthet a válaszadásban: Az ő szülei nem rossz emberek! Bár ezt így most biztosan nehéz elhinni, de tényleg nem rosszak. Egyszerű, békés család, amiben generációk óta nem volt példa semmiféle kirívó dologra. Megszokták, hogy a férj jelölttel az apa elbeszélget egy sör mellett, összebarátkoznak és onnantól az apa abban a hitben él, hogy az a belevaló legény majd vigyáz az ő kislányára, akkor is, ha ez éppen fordítva történik. Az, amit a barátnőm felvázolt nekik, nagyon idegen tőlük. Nem buta emberek, de ez akkor is egy nagyon új helyzet, ráadásul folyton csak a negatívat hallani róla. Sok mindenhez értenek és sok területen nagyon műveltek, de erről szinte semmit sem tudnak. Ők most csak azt látják, hogy számukra ez idegen, természetellenes. Próbálnak harcolni ellene és meg vannak arról győződve, hogy ezzel a lányuknak tesznek jót. Amúgy nagyon kedves és segítőkész emberek.


2015. júl. 13. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Akárhogy is csűröd-csavarod, a dolog természetellenes, de ez a menő, amiből nem lehet kimaradni. Bízd ezt rájuk.
2015. júl. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az "igen hasznos" választ. A barátnőm biztosan "menőzésből" akarta a saját anyját megríkatni 20 évesen...
2015. júl. 13. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Nem gondolom, hogy ők valóban jó emberek, nem lehet mindent ráfogni arra, hogy ismeretlen. Nem tudok tanácsot adni, de szerintem nem is lehet, idővel megbarátkoznak a gondolattal. Ha esetleg a barátnő szülei megpróbálnának beszélni a lány szüleivel és elmondanák, hogy nekik milyen volt átélni a dolgot. Persze ez csak akkor működik, ha ők már túl vannak ezen a dolgon.
2015. júl. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha ennyire jó emberek és műveltek lennének akkor elfogadnák a lányuk választását hiszen egy szülő mindig azt akarja hogy a gyereke boldog legyen.Nem másokkal kell foglalkozni hogy ki mit gondol...........
2015. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy anyanak ugy kellene allnia a gyermekehez ahhogy az enyem all hozzam.

Megkerdeztem tole hogy mit szolna hozza, ha at akarnam magam operaltatni ferfive.


Gondolkozott kicsit majd ezt mondta: elfogadnam es ugyanugy szeretnelek, mert a gyerekem vagy es mindig az is maradsz.


Az hogy te leirod, hogy szerinted a barinod szulei jo emberek, az nem segit a valaszadasban. En ugy gondolom hogy nem jo emberek. Nincs gyerekem, de ha lenne, ugyanolyan odaado szeretettel fogadnam minden donteset, mint ahogy az en anyum veszi/vette az en donteseimet. (persze a normalis, fontos donteseket; a "leiszom magam a buliban mert igy dontok" dontesek nem tartoznak ide ;)


Idovel megenyhulnek majd a szulok, remelhetoleg. Szerintem a barinod egyelore adjon nekik egy kis idot ezt feldolgozni. Ne is emlitse meg ujra es ne feszegesse a temat egy darabig. Nem szabad orokre elhallgatni, de a szuloknek ezt most meg kell emeszteni.

2015. aug. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!