Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik bemutatkozni a...

Hogyan illik bemutatkozni a szomszédoknak, egyáltalán kell-e?

Figyelt kérdés
Nagyvárosi panelről van szó, 3 lakás van egy emeleten. Ha szeretnénk bemutatkozni, azt manapság hogy szokás? Szerettem volna aprósütivel bekopogni, de elvileg az már nem szokás. Nem tudom, kik a lakók, úgyhogy az utcán nem tudom elkapni őket, munkába, vagy bárhová menet meg nem akarok zavarni.
2015. aug. 25. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fővárosba a panelba így csináltam, kevés aprósütivel bekopogtam és bemutatkoztam hogy új szomszéd vagyok stb... stb... Nekem egy idős nyugdíjas házaspár és egy korombeli fiatal pár voltak a szomszédban. Az alsó szomszédoknak pedig csak simán bemutatkoztam amikor összefutottam velük, felső szinten mind három lakás lakatlan volt akkoriban.


Lehet nem szokás már, de sokan díjazzák ezt a dolgot, meg jó érzés ha az új szomszéd bemutatkozik. Igaz én csak 2 évet éltem abba a panel lakásba mivel ismeretségi alapon vettem ki addig ameddig a főváros melletti településen nem lett lakható a családi házam. Amikor már beköltöztem a családi házamba és jött velem a barátnőm is oda élni, akkor az ottani szomszédoknak is bemutattunk szépen sorba, egy kivételével akit gyerekkorom óta ismertem.

2015. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hasonló tapasztalatok alapján ugyanúgy gondolom, ahogy az előttem szóló.
2015. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Én rühellném, ha valaki bekopogna váratlanul apró sütivel, mert a hülye apró sütije miatt taplóság lenne elküldeni melegebb éghajlatra, ha épp rosszkor is kopogott bájvigyorral a képén.

Igen, ez régen lehet működött, abban a világban, amikor még nem rohantak így az emberek, és nem volt nekik ajándék minden egyes meghitt perc a magánéletükből. Ma már nem szeretik az emberek a váratlan vendégeket, és tök felesleges ismerkedni szó nélkül. Nem kíváncsiak a szomszédra, hidd el. Ez ma úgy működik, hogy lesz egy adott pillanat, amikor valamiért szóba tudsz elegyedni vele. Vagy mert nem takarította valaki a lépcsőházat, vagy mert rossz helyre dobta a postás a levelet. Ez csak az amerikai filmekben divat, hogy beállítunk tortával és sütivel plusz széles bájvigyorral. Szóval nem kell. nekem biztos nem kellenél. Ne haragudj!

2015. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a városi élet így működik, ahogy az előző is írta, az emberek magasról tesznek a szomszédjaikra, kivéve, ha az az éjszaka közepén ordenáré zajt csap, vagy beázik a lakás és panaszkodni kell a másiknak. Max. néha összefutsz velük, gyorsan köszönsz egy sziát, majd aki feljebb lakik, sebesebben szedi a lábát a lépcsőn, hogy elkerüljétek a kínos beszélgetést vagy csendet egymást között.
2015. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 3

# 4


"Igen, a városi élet így működik, ahogy az előző is írta, az emberek magasról tesznek a szomszédjaikra"


Városfüggő és emberfüggő. Akiknek ez tetszik, azok nyilván így csinálják, de szerencsére még nem kötelező mindenkinek így csinálni. :)

2015. aug. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hű, úgy látom elég változó. :) Én örülnék, ha egy új szomszéd átjönne bemutatkozni, mindegy, hoz-e sütit vagy nem, szerintem kedves gesztus. Be már nem biztos, hogy hívnám, nem mindig van gyönyörű rend 2 pici gyerkőc mellett. :D Úgyhogy teljesen megértem azt is, aki nem örülne nekem. Igazából senkit nem ismerek 50 km-es körzeten belül, úgyhogy örülnék, ha lenne egy jó szomszéd, de akkor ez az egymásra találás még várat magára. :) Köszönöm a válaszokat, azért még érdekelnek a vélemények.
2015. aug. 25. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem örülnék neki nem szeretem, ha a lakásomban zavarnak. Bunkó meg persze nem akarnék lenni, nem küldeném el. Igazából emberfüggő szeeintem, én biztosan nem kopogtatnék be senkihez.
2015. aug. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!