Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 19 évesen tényleg nem illik...

19 évesen tényleg nem illik már a nálam idősebbeknek (mondjuk olyan 40-50 éveseknek) csókolommal köszönni?

Figyelt kérdés
A múltkor kijavítottak, hogy Jó napot!-tal kell köszönni. Tényleg így van?

2015. szept. 19. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, én kb. 14 évesen álltam át a "jó napot kívánok"-ra. Mondjuk ha fiú vagy, akkor nők felé megmaradhat, de férfiak felé fura. Én nő vagyok, egy-két bizalmas kapcsolat, vagy 80-85 feletti néni felé megmaradt, amúgy nem "csókolomozok" már.
2015. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Igen. Csókolommal gyerekek köszönnek. A felnőttek napszaknak megfelelő köszönést használnak. Ha a végére odateszed a "kívánok"-ot, akkor még bunkónak se fognak nézni.
2015. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sajnos sok 19-vagy feletti szégyell_Csókolom- mot mondani! Egyszerűbb-szia, hali, helló csá csics csá... stb! Illem és nevelés kérdése!
2015. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm :) Ha Jó napottal köszönök, akkor mindig ott van mögötte a "kívánok" egyébként :D DE soha nem köszönnék halival egy idősebb nőnek, vagy férfinak...csak nem értettem, hogy mi a baj a Csókolommal, de most már világos. :) Egyébként én nő vagyok.
2015. szept. 19. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Áh, nem. 19 évesen már sziázhatod is. Én sem szeretem, amikor 20 évesek csókolomoznak, de ez ritka, mert sziázni szoktak és amúgy is neekm ez tetszik. 45F
2015. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen az illem egyénenként változik? (filózok itt egy kicsit akkor)
2015. szept. 19. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Az illem nem változik egyénenként. csak az, hogy ki mennyire veszi komolyan az illemet.

A csókolom tényleg gyerekes, akár nőként akár férfiként.

Nő a napszaknak megfelelően köszönjön, a férfi vele egykorú vagy idősebb a nőknél használhatja pld. a Kézcsokom"-ot.

De lehet egyéb megoldás is. én pld. a férfiaknak a "Tiszteletem", vagy az "Üdvözlöm", nőknek a "Kézcsókom" formában köszönök.

2015. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a "Csókolom"-ról 16-17 évesen szoktam le, miután férfiaktól többször kaptam azt a választ: "Engem ne csókoljál!". :)
2015. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!