Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek illetlenség akkor...

Szerintetek illetlenség akkor használni a mosdót, amikor takarítják?

Figyelt kérdés
2015. okt. 31. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Hol?

Én irodaházban takarítok. Van, amikor még túlóráznak a dolgozók jócskán. Simán becsattognak a felmosott , mindenhol vizes mosdóba, holott egy emelettel lejjebb is mehetnének.

2015. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Ha illetlenség, ha nem, a szükség nagy úr. Velem megesett egyszer, hogy bementem a mosdóba a munkahelyemen (egy darab angol wc és egy mosdókagyló fért bele mindösszesen), és nem tudtam használatba venni a fajanszot, mert a takarítónő véreres, dülledő szemekkel sikálta a vécét éppen. Én meg majdnem behugyoztam, így odaálltam a mosdókagylóhoz, és belehugyoztam abba. Az első csobbanás után már hápogott is, hogy mit csinálok én ott, mire megmondtam neki hogy hugyozok. Talán nem műszak vége előtt 3 órával kellene takarítani, csak hogy hamarabb hazamehessen.
2015. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem még kényelmetlenebb és illetlenebb lenne bexarni, mer' hogy most takarítanak és nem megyek be.
2015. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, hogy máshova mégy, akkor inkább tiszteletlenség a másik munkája felé, a takarító felé. újra takaríthatja az wc-t és moshat fel.

De természetesen ha nincs más lehetőség, azt a takarító is tudja, és azért a legtöbb esetben megérti. én suliban dolgoztam, ott ha az egyiket takarították, mentünk a másikba, vagy pl. volt hogy felmostam magam után. A másik ember munkája iránti tisztelet miatt.

2015. okt. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nemes Zoltán válasza:

Kérdezd meg.

Ha megengedi akkor hajrá, ha nem akkor beszarsz:)

2015. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem illetlenség, hogy akkor takarítanak, amikor használják a mosdót.

Én egy mekiben jártam úgy, hogy a piszoárba hugyoztam (nem mellé), erre benyit a takarító CSAJ, és szépen közvetlen mellettem is felmos. Így utólag lehet, hogy nem hagytam volna szó nélkül, hanem odafordultam volna, és miközben lehugyozom, megkérdezem, hogy nem zavarom-e a munkájában.


Vannak üzletházak, ahol folyamatosan "telt ház" van, ott a takarítótól nem lehet elvárni azt, hogy csak zárás után takarítson, mert elő van írva, hogy milyen rendszerességgel kell takarítania. Viszont az megoldható szerintem, hogy kitegyen egy táblát, hogy takarítás miatt zárva, így nem császkálnak be.


És ha már arról van szó, hogy szükség nagy úr, meg ilyesmi, és a takarító van bent előbb, és már majdnem végzett, akkor igyekezni kell nem összejárkálni a felmosott részt, és elnézést kérni, mert ő is ember, aki a munkáját végzi, és mindenki szereti, ha megbecsülik a munkáját. Még te is.

2015. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az, be kell szarni ilyenkor.
2015. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!