Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy 9 tagú baráti közösség...

Egy 9 tagú baráti közösség születésnapi ajándékot készül venni egyik tagjuknak 40 000 Ft-ért. Ti hogy osztoznátok a költségeken?

Figyelt kérdés

1. Mindenki egyenlően, azaz 5000 Ft / fő (8-an vesznek 1 embernek - így a pároknak 10 000 Ft-jukba kerül)

2. Házastársak 1 főnek számítanak, a csoportban 2 pár van, így "fejenként" 6667 Ft-re jön ki a dolog

3. Együttélők és házastársak 1 főnek számítanak, összesen 3 ilyen pár van, így "fejenként" 8000 Ft-ra jön ki a dolog

4. Egyéb (javaslatokat szívesen várok)



2015. nov. 1. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3. Mivel, ha külön számoljátok, akkor az nekik szerintem sok kiadás, mert attól még egy pénztárcából megy úgy mond. A 2. azzal szemben igazságtalan, akik bár nem házasok, de mégis csak együtt élnek, mert, milyen már hogy csak azért meg vannak különböztetve a házasoktól, mert nekik nincs papírjuk. Így javasolnám a 3. megoldást. Amennyiben mondjuk az aki "egymaga" fizeti sokallja a 8000/főt, akkor meg az 1. megoldás lenne szerintem utána a legjobb.
2015. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A házastársak meg az egyéb páros kategóriák a barátságban is 1 fővel képviseltetik magukat? Ha igen, akkor a 3. variációt alkalmaznám.


Ha a házastársak és az egyéb páros kategóriák a barátságban is 2 fővel vannak jelen, akkor az elsőt. Egyébként te magad írtad, hogy 9 tagú a közösség, ebből egynek lesz születésnapja, a maradék 8 tagnak kell állnia.


4. Ha nem tetszik a fejenkénti összeg, akkor azándékra szánt összeget meg kell változtatni.

2015. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1. verzió.

Ha a csoport tagjai a csoporton belül egyenlőek, akkor az mellékes, hogy vannak köztük olyanok, akik a csoporton kívül is párt alkotnak. Az meg pláne lényegtelen, hogy papírral vagy anélkül alkotnak egy párt.


Fordítsd meg a kérdést!

Gondolom nem ez az egyetlen alkalom, amikor megajándékoznak egy tagot, hanem a többiek is "sorra kerülnek" a születésnapjukon. 8 legalábbis nekem ez lenne a normális.)

Na most, ha az egyik pár egyik tagját megajándékozzák, akkor a másik tag utána már kapna semmit, mert a párok egynek számítanak?

2015. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Jogos. Nem beszélve arról, hogy a házaspárok és élettársak mindketten keres(het)nek, miközben csak egy közös lakhelyet fizetnek, míg az egyedülállók egyedül keresnek és ugyancsak egy lakhelyet fizetnek. Tehát rájuk nézve még akkor is terhesebb az ajándék anyagi vonzata, ha mindenki per fő alapon dobja a kalapba a pénzt.


Egyébként nálunk is mindig így volt, ha valahová távolabbra mentünk, és üzemanyag-költségbe kellett beugrani. Ha valamelyik pár autójával mentünk, akkor ők magukat mindig két főnek számolták, nem egynek, tehát ha négyen mentünk összesen, akkor nem harmad, hanem negyed résszel kellett beugrani.

2015. nov. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én alapvetően anyagi helyzet alapján osztanám el. Most lehet, hogy egy háztartást vezetnek ketten, de a szingli barátjuk náluk rosszabbul él.

Sztem igazságosság szempontjából amúgy az 1. verzió a legszimpatikusabb, mert ha nem lennének együtt, akkor is ki kellene fizetniük ugyanabból a fizuból ugyanazt az összeget...

2015. nov. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hogy pontosabb legyen a tájékoztatás: a párok mindkét fele tagja a baráti társaságnak, azaz a 9 fős csapatban ők 2-2 személyt alkotnak.

Valaki írt egy remek hasonló példát, az autóban utazást. Vagyis, ha egy kisbuszban 8-an (mind felnőttek, dolgoznak, anyagi helyzetük kb. megegyezik) utaznak, az utazás összköltsége 40 000 Ft. A kérdés, hogyan osztoznátok a költségeken? Válaszlehetőségeket lásd fent.

Megkülönböztetnétek a két szituációt?

2015. nov. 2. 22:00
 7/7 anonim válasza:
Fejenként egyenlő arányban. Igazából nem is értem, hogy a páros megoldás hogyan merülhet fel.
2015. nov. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!