Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy nyugat-európai fekete/b...

Ha egy nyugat-európai fekete/barna/sárga embert megkérdezek hogy honnan jöttek az ősei, akor megsértődik, feltéve ha nem első generációs bevándorló?

Figyelt kérdés
Ismerek egy aranyos lányt (angolul beszélgettünk), és megkérdeztem hogy hovavalósi, mondott egy nyugati országot. Egyébként sárga, ezért bunkóság lenne-e rákérdezni hogy ténlyegesen honnan származik?
2015. nov. 15. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, sokan megsértődnek miatta, mert azt érzik mögötte, hogy megkérdőjelezed a jelenlegi országukhoz való elkötelezettségüket (és van, aki tényleg ezzel a rossz szándékkal teszi fel a kérdést). A "ténylegesen" szóhasználat mindenesetre 100%-osan bunkóság, ha már mindenáron kíváncsi vagy erre, akkor azt kérdezd meg, hogy honnan származtak az ősei, mielőtt a mostani, nyugati országba költöztek.
2015. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

bunkosag, valoban. Mindenki az aminek tartja magat, te meg rasszista alapon ezt ketsegbevonod.


Ugy lehet udvariasan elindulni, hogy ha kulonleges neve van, akkor rakerdezel hogy honnan szarmazik a neve. Az majd ad egy iranyt.

2015. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a névre való rákérdezés jó ötlet, köszönöm!
2015. nov. 15. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem bunkóság! Tőlem is megkérdezik nem egyszer, hogy honnan jöttem/hova való vagyok. És ezen cseppet sem sértődök meg, szimpla kíváncsiság van a háttérben.

Ugyanezt teszem én is külföldön, többször is. Ismétlem magam: kíváncsiság.

A németeknél, hollandoknál ha betérek egy kebaboshoz, általában megkérdezem az eladót. Mivel az esetek többségében színesbőrű.Így tudom, hogy már vettem töröktől, afgántól, szírtől kebabot.

Ha ettől lennék bunkó, akkor sebaj!

2015. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne azt kérdezd tőle, hogy "where are you from" hanem azt, hogy "what's your ethnicity". Akkor megkapod a kérdésedre a választ, és nem is sértődhet meg.
2015. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!